Karel Horáček  LHLEDAT L  
Fotografický workshop: XXL - Podzimmní Českosaské Švýcarsko 2016 v XXL verzi
POZOR !!! *** PROHLÍŽÍTE ARCHÍV JIŽ PROBĚHLÝCH WORKSHOPŮ ***
DETAILY WORKSHOPU - viz na konci této strany pod grafickými upoutávkami

foto KAREL HORÁČEK
panorama 8250 x 8250
11 snímků, 2 řady, 4x EBKT

Šumavský anděl


foto JAN ŠMÍD
panorama 9070 x 3582
7 snímků, 1 řada

Odysea o jedné kvetoucí aleji


foto JAN ŠMÍD
panorama 6821 x 6821
12 snímků, 2 řady, 2x EBKT, 3 roviny ostření

Tři kamarádi
XXL - Podzimmní Českosaské Švýcarsko 2016 v XXL verzi
Workshop zaměřený na tvorbu DENNÍ A NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE.
TENTO WORKSHOP JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN (odkaz na přihlášku na konci této stránky bude opět dostupný, pokud se někdo odhlásí)
PROSÍM, VYBERTE SI JINÝ WORKSHOP V NABÍDCE, VĚŘÍM, ŽE VÁS NĚKTERÝ ZAUJME.

Rádi bychom vás společně s fotografem Janem Šmídem pozvali do malebné krajiny podzimního Českosaského Švýcarska na SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP zaměřený na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKOU FOTOGRAFII, A TO VE VERZI XXL! Proč XXL? Více dnů, více času na focení, více času na teorii a zejména více času na úpravy a zpracování fotografií! Samozřejmě i více času na řešení individuálních problémů a dotazů…prostě více všeho.

Na vrcholu podzimu, tedy v nejatraktivnější čas, jaký lze pro focení v Českosaském Švýcarsku najít, vám nabízíme 5 dnů plných focení a zejména postprocesu. Oproti běžným workshopům bude podstatně více času věnováno práci v grafických editorech, tvorbě masek a celkové adjustaci fotografií. Každý kurzista dostane k dispozici podkladové fotografie, na kterých si budeme postproces zkoušet, a to jak kombinací různých expozic, tak různých rovin zaostření. Upravovat budeme i fotografie kurzistů pořízené během workshopu v terénu.

XXL workshop si klade za cíl předat kursistům veškeré naše know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ a k jejich úpravě v počítači, až po tisk.

Přestože v názvu uvádíme Českosaské Švýcarsko, v Čechách budeme pouze bydlet. Workshop samotný se bude konat na nejatraktivnějších místech Saského Švýcarska. Říjnový termín dokáže nabídnout exkluzivní mlhy, v noci krásně podsvícené, nádherné pohledy na Saské Švýcarsko plné podzimních barev, a to vše doplněné atraktivními východy a západy slunce.Každý účastník našeho workshopu získá poukaz na jednorázovou
20% SLEVU z nákupu outdoorového zboží TILAK


Místo konání: Saské Švýcarsko

Termín: 19. — 23. října 2016

Počet účastníků: min. 6, max. 9 fotografů

Místo ubytování: pension na české straně Českosaského Švýcarska

Doprava: Individuální

Jednotná cena za workshop v ČR: 7990,- Kč


Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři, přesto vyžaduje úspěšné absolvování workshopu, aby každý účastník znal alespoň základní postupy krajinářské práce. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých velkoformátových panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a bohaté praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).


V čem jsme jiní…

• Organizujeme SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy naším cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.
• Na našich workshopech lektoři NEFOTOGRAFUJÍ, a to i za sebelepších podmínek! 100% se věnujeme pouze účastníkům!
• Předáváme účastníkům veškeré naše know-how. U nás neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.
• Zaměřujeme se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.
• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnujeme náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učíme prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.
Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.
• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.


Výhody kurzu

• díky dvěma lektorům a malému počtu účastníků je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu
• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Saského Švýcarska
• snadná dostupnost fotolokalit
• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého počasí
• přátelská atmosféra a malý počet účastníků


Doporučené vybavení


Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).


Cena kurzu zahrnuje


Lektorské vedení během celého workshopu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze.


Cena kurzu nezahrnuje


Ubytování (máte možnost si v místě ubytování vybrat pokoj dle Vašich požadavků, ať už s ohledem na cenu – vícelůžkový – nebo s ohledem na Vaše soukromí; orientační cena ubytování za jednu noc činí 600,– Kč s polopenzí), další stravu, dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy.


Program workshopu
(pouze orientační)

• sraz účastníků
• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí
• přednášky a diskuze
• fotografování v terénu (zejména východy/západy slunce a v případě vhodných podmínek také focení vodních kompozic)
• rozprava nad fotografiemi
• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)
• fotografování v terénu
• diskuse, dotazy

online přihláška na workshop 'XXL - Podzimmní Českosaské Švýcarsko 2016 v XXL verzi'

TENTO WORKSHOP JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN (odkaz na přihlášku bude opět dostupný, pokud se někdo odhlásí)
PROSÍM, VYBERTE SI JINÝ WORKSHOP V NABÍDCE, VĚŘÍM, ŽE VÁS NĚKTERÝ ZAUJME.
foto KAREL HORÁČEK
panorama 18256 x 9590
26 snímků, 2 řady, 2x EBKT, 2 roviny ostření

MUMLAVSKÝ PADÁČEK


foto KAREL HORÁČEK
panorama 5613 x 5613
3 snímky, 1 řada

ZROZENÍ JIZERY


foto JAN ŠMÍD
panorama 7360*4108
1 snímek

Křídla anděla
(c) 2007- 2024 Karel Horáček