Karel Horáček  LHLEDAT L  
Fotografický workshop (fotokurz): Carl Zeiss fotoworkshop - zimní Jeseníky 2018
POZOR !!! *** PROHLÍŽÍTE ARCHÍV JIŽ PROBĚHLÝCH WORKSHOPŮ ***
DETAILY WORKSHOPU - viz na konci této strany pod grafickými upoutávkami

foto KAREL HORÁČEK
panorama 5489 x 5489
27 snímků, 2 řady

Hněv bohyně Úranie


foto JAN ŠMÍD
panorama 7705 x 4402
9 snímků, 1 řada, 3x EBKT

JAK KRKONOŠŠTÍ ČERTI MLHU VAŘILI
Carl Zeiss fotoworkshop - zimní Jeseníky 2018
TENTO WORKSHOP JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN (odkaz na přihlášku na konci této stránky bude opět dostupný, pokud se někdo odhlásí)
PROSÍM, VYBERTE SI JINÝ WORKSHOP V NABÍDCE, VĚŘÍM, ŽE VÁS NĚKTERÝ ZAUJME.

Rádi bychom vás společně s fotografem Janem Šmídem pozvali do malebné zimní krajiny Jeseníků (přesněji Hrubého Jeseníku) na EXKLUZIVNÍ CARL ZEISS FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP, zaměřený na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKOU FOTOGRAFII.

Fotoworkshop se nese v duchu prestižní značky Carl Zeiss proslulé svými dokonalými objektivy. Řada Milvus a zejména Otus stanovila novou definici kvality objektivů. Tomu ovšem odpovídá i cena často přesahující hranici 120 tisíc za jedno sklo. Chcete si tyto klenoty mezi objektivy pořádně vyzkoušet v terénu? Pak máte jedinečnou šanci – pojeďte na náš fotografický workshop a budete mít možnost jako jediní fotografové v České republice fotit celý víkend s objektivy Carl Zeiss.
Po dobu konání kurzu s námi bude Carl Zeiss tým, který jednak přiveze KOMPLETNÍ ŘADU MILVUS A OTUS NA VŠECHNY BAJONETY, jednak bude k dispozici radami, pomocí, konzultacemi…


Tento workshop si klade za cíl předat kurzistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Jeseníky (ať už Hrubý či Nízký) patří k jedněm z nejkrásnějších hor České republiky. Nabízejí nepřeberné množství velmi atraktivních lokalit s nádhernými výhledy do krajiny. Fotograficky jsou Jeseníky trochu opomíjeny, avšak neprávem. Pro fotografa – krajináře nabízejí nezapomenutelné kompozice, a to po celý rok. Díky ubytování přímo na hřebenu Jeseníků je zaručena snadná dostupnost těch nejatraktivnějších lokalit (autem se dá však zajet přímo k chatě!).Každý účastník našeho workshopu získá poukaz na jednorázovou
20% SLEVU z nákupu outdoorového zboží TILAK


Místo konání: Jeseníky (Hrubý Jeseník)

Termín: 30. listopadu — 2. prosince 2018

Počet účastníků: min. 6, max. 12 fotografů

Místo ubytování: chata na hřebenu Jeseníků

Doprava: Individuální

Jednotná cena za "Carl Zeiss fotoworkshop" : 5990,- Kč


Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografováním teprve začínáte. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých velkoformátových panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).


V čem jsme jiní

• Nabízíme vám možnost zúčastnit se unikátního Carl Zeiss fotoworkshopu a získat tak exkluzivní možnost celý víkend fotografovat s tím nejlepším, co tato prestižní značka nabízí, tedy s řadami Milvus a Otus.
• Organizujeme SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy naším cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.
• Předáváme účastníkům veškeré naše know-how. U nás neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.
• Zaměřujeme se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.
• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnujeme náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učíme prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.
Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.
• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde.


Výhody kurzu

• díky dvěma lektorům a malému počtu účastníků je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu
objektivy Carl Zeiss a tým Carl Zeiss k dispozici celý víkend
• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami hřebenů Jeseníků
• snadná dostupnost lokalit
• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého počasí
• přátelská atmosféra a malý počet účastníků
na chatu je možné se nechat vyvézt, není třeba se obávat náročných výstupů s vysokým převýšením!


Doporučené vybavení


Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).


Cena kurzu zahrnuje


Lektorské vedení během celého workshopu, řešení individuálních požadavků jednotlivých účastníků, přednášky a moderované diskuze.


Cena kurzu nezahrnuje


Ubytování (máte možnost vybrat si v místě ubytování pokoj dle Vašich požadavků, ať už s ohledem na cenu - vícelůžkový - nebo s ohledem na Vaše soukromí; orientační cena ubytování za jednu noc činí 690,- Kč s plnou penzí), stravu (dostupná v místě ubytování či individuálně v okolí dle přání každého účastníka), dopravu na kurz, během kurzu a zpět, případné vstupy.


Program workshopu
(pouze orientační)

• sraz účastníků
• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí
• přednášky a diskuze
• fotografování v terénu (zejména východy/západy slunce a v případě vhodných podmínek také focení noční krajiny/hvězd)
• rozprava nad fotografiemi
• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)
• fotografování v terénu
• diskuse, dotazy

online přihláška na workshop 'Carl Zeiss fotoworkshop - zimní Jeseníky 2018'

TENTO WORKSHOP JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN (odkaz na přihlášku bude opět dostupný, pokud se někdo odhlásí)
PROSÍM, VYBERTE SI JINÝ WORKSHOP V NABÍDCE, VĚŘÍM, ŽE VÁS NĚKTERÝ ZAUJME.
foto JAN ŠMÍD
panorama 10364*6260
30 snímků, 2 řady, 3x EBKT, 2 roviny ostření

Krakonošovi


foto KAREL HORÁČEK
panorama 21054 x 8082
17 snímků, 2 řady, 2 roviny ostření

Sněhový menhir
(c) 2007- 2024 Karel Horáček