Karel Horáček  LHLEDAT L  
Návštěvní kniha
Jméno / přezdívka / email:
Příspěvek:
strana: 1 2 3 4 5      (počet příspěvků: 216)                ZDE: OHLASY ÚČASTNÍKŮ PROBĚHLÝCH WORKSHOPŮ !!!
DatumJménoPříspěvek
21.2.2013, 13:27Hana ŠpičkováÚžasné fotografie, ohromně inspirující! Sama bych velmi ráda viděla všechna ta místa "naživo", .... Obdivuji Kájův smysl pro "správný moment" a pro detail. Pokaždé se těším na všechny nové snímky, krásně se mi při jejich prohlížení relaxuje! Určitě by si mnohé z nich (většina) zasloužily být prezentovány formou výstavy, doporučila bych ji všem svým známým (i neznámým)! Hodně zdaru, dobrého světla a šťastnou cestu do všech nových destinací!
15.2.2013, 17:29Děda BřeťaJe to hezké a inspirující, což znamená, že se těším až sleze sníh a bude tepleji. Hlavně, že jsi z těch skal nespadl. V mlze je blbě vidět a to klidně můžeš spadnout i s foťákem a odřít sebe i ten foťák. To by bylo škoda a proto dávej pozor a pokud možno tak se přivazuj.
11.2.2013, 18:25Aleš JečmeňNedá mi, abych nenapsal pár slov ke Karlovým fotografiím, protože zejména galerie Saské Švýcarsko mne velmi oslovuje. Karel vedle již tradiční dokonalé technické kvality, přichází ze zcela novými a neotřelými pohledy a kompozicemi, které nebyly doposud zveřejněny. V dnešní době kopírování fotopointů, velmi oceňuji. Rád se sem vracím ;-). Zdraví Aleš
10.2.2013, 18:24Vilém HrdličkaS potěšením si prohlížím fotografie na tomto webu. Zejména krajiny. Krajina má duši a člověk jí pozná, až když sleze z domácí židle. Myslím, že zdejší fotografie jsou přesně o té duši. Také titulky fotografií jsou vhodně zvolené a dokreslují celkovou náladu snímku. Prostě nádherné. Přeji "Dobré světlo".
9.2.2013, 10:30Petr Tomešreakce na novou publikaci " Saské Švýcarsko" Úsvit v kernzone je podle mého nejpovedenější snímek tohoto místa který jsem kdy viděl. I ostatní fotky jsou velmi povedené, hlavně se mi líbí "Namrzlá borovice nad nicotou" a "Rauchenstein v mlze". Tako galerie se mi líbí o trochu víc jak předchozí dvě.
8.2.2013, 18:59Karel HoráčekPro Jarek Masár:
Předně, rozhovory v televizi a jinde jsou jen střípky z mozaiky a reálně moc nevypovídají o tom, jaký je LK ve skutečnosti. Ale k věci. Nikdy jsem své fotky s fotkami LK nesrovnával a netvrdil, že jsou lepší. Naopak. Ačkoliv má ve svém portfoliu i slabší kusy (ne jen můj názor), tak drtivá většina jeho fotek je excelentní a některé dosáhly absolutní dokonalosti (není co vylepšit). Netajil jsem se tím, že si ho jako FOTOGRAFA vážím (i dnes). A ohledně komentů vůči němu, ty vycházejí z pravdivých skutečností od zdroje. Holá konstatování. Pravda ještě nikdy nebyla trapná (a to v jakékoliv podobě).
PS: LK nemá jen QEP, ale i MQEP :-).
8.2.2013, 16:33Jarek MasárPane Horáček, i když je Ladislav Kamarád hodně svérázný člověk (dle rozhovorů v televizi), po shlédnutí jeho fotek a vašich, musím s čistým svědomím říct, že je tak o 3 třídy výš než vy. On už samotný titul QEP o něčem vypovídá. A to nechci vaše fotky hanit. To rozhodně ne. Proto mi přijdou trapné vaše komenty vůči němu.
7.2.2013, 9:22RadkaOpět nádherné, pozitivní fotky, které přinášejí radost a naději.
2.2.2013, 10:02Petr TomešJo, to s tím Měsícem beru, nejedná se o portrét.
1.2.2013, 17:56MilanČeské Švýcarsko 2011
Nebudu to rozebírat po jedné,páč nemám co bych "kritizoval" a také mám jen velmi amatérské zkušenosti.Jako vždy se mi fotky moc líbí.Myslím,že není třeba nic dodávat - fotky mluví za sebe.Tak ať se ti dál daří,Milan

31.1.2013, 18:29Karel Horáčekpro Petr Tomeš:
ad reakce: Díky.
ad kmínek: Při každém otevření fotky během práce na ní jsem přemýšlel nad jeho úřezem. Nakonec jsem ho tam prostě nechal a bylo mi jasné, že ne jednoho bude prudit :-)))
ad Měsíc: Kdo zná mé portfolio, ví, že "narvu" kresbu kam se dá ;-). Nejedná se primárně o fotku Měsíce a jsem přesvědčen, že zde by to bylo za hranicí přirozeného fotografického vkusu a celý Měsíc by působil jako šrpanel ve voku :-D. Tím spíše v zářící "koroně" mraků. Technicky by to nebyl problém, samozřejmě, ale citově by to bylo asi jako chtít vykreslit sluneční skvrny na denní polední fotce s modrou oblohou nebo sodíkovou výbojku pouliční lampy na noční "street-foto". Za akorát považuji viditelný kotouček. Pro kresbu na Měsíci jsem při "portrétu" na černé obloze, případně za soumraku, kdy je si obé tonálně blízké. Opět se dostáváme ke 100x omýlanému, že bychom měli v jakémkoli pojetí fotografie dodržovat (v jistých mantinelech) dílčí tonální poměry ve scéně. Nejen, že světlejší než … by mělo zůstat světlejší, ale i z pohledu absolutního nepřekročit rozumnou mez, která vždy tak či onak koresponduje s lidským vnímáním. Dokreslím následujícími čísly. Mějme podexpozici, kde jsou sotva patrné cirry u kraje Měsíce. Pak udělejmě další, 30x kratší … a stále na Měsíci nebude kresba patrná. "Promoutí" BKT sérií jsem pořídil expozice o DALŠÍCH 8 EV "hlouběji". Ale expozice jsem prostě nepoužil. :-)
ad místa: Myslím, že 2 provařená tam jsou … stejně jako některé fotky jsou tzv. výtmelovky.
31.1.2013, 11:31Petr TomešReakce na publikaci " České Švýcarsko 2011": Haťový důl je harmonická, příjemná, vyvážená fotka. Promlžený les 1 se mi líbí více jak č.2. Takové čistější. Myslím že fotky měsíce by měli ukázat jeho typickou kresbu, což není případ fotky u Růžáku. U východu slunce ze studence mi trochu vadí ten světlý kmínek nalevo u hranice s kameny. Na to jak je to členité, tak je to pěkně provázané. Kaštan vypadá trochu "poledně" ale je v pěkných barvách. Betula příjemně barevně ladí s namodralou částí, různě se směrující linie (různé tvary) mi přijdou trochu provokující. Nasvětlené soušky taky trochu dráždí. Detaily v oranžové vodě (kámen hezky hladí) působí čistěji nežli první širší záběr, ten však působí hlouběji, dokumentárněji. Pěkné to je. Taková barva se často nevidí. Pavličino údolí ve mě evokuje rybářskou vášeň, taková pstruhová tůň. Mech působí svěže, ale rozjeté listí na vodě se mi obecně moc nelíbí. Zlatý vrch působí majestátně. Stolové duo je taky moc pěkné. Celkově je sympatické že jsi nevolil provařená místa a punc kvality jsi fotkám dodal ladnou kompozicí a precizním zpracováním.
31.1.2013, 8:23Martina ŘehořováAhoj Kájo, jako vždycky, zase moc pěkný. Tvoje vidění krajiny je mi velmi blízké a technicky jsi mnohem vyspělejší fotograf než já. A neznám mnoho jiných lidí, kteří skládají panorama do čtverce. :-) Jen u těch Travnatých proudů nechápu, k čemu to skládání bylo potřeba. Jediná připomínka technická - u Východu slunce na Studénce bych celé fotografii buď trochu snížila expozici, nebo kontrast. Takhle je výsledek zajímavý, ale na můj vkus trochu moc umělý. Na závěr dotaz: máš stránky na facebooku? Dala bych Ti s chutí nějaký ten like. Pár mých kamarádů by se určitě rádo podívalo.
Zdravím a držím palec na další pěkné obrázky. Martina
3.1.2013, 16:24MaminkaMilý Kájo,
jako obvykle opět nenacházím výraz pro výběr objektů pro Tvoje fotky. Hlavně však jejich provedení. Jsou skutečně nádherné a u některých mám pocit, že snad není ani možné takovou krásu zachytit do fotoaparátu. Vím, že to není jednoduché a je třeba dost osobního odříkání.
29.12.2012, 20:37MilanPodzimní toulky - co dodat,stejně bych se opakoval a tak to písnu jinak,páč bych ti taky rád veřejně poděkoval -je to prostě fajn,když někdo něco umí jako já :) a má člověka co něco umí jako já,ale 100
lépe a vždy ochotně poradí - kdo? to jako ty :) - komu? - to jako mě :) - pěkné toulky
29.12.2012, 11:00Karel Horáčekpro Petr Tomeš: jiná varianta hory Říp není a nebyla
29.12.2012, 10:41Petr TomešReakce na novou publikaci "Podzimní toulky": Především se mi líbí "Vltava u Kančího údolí" To je záběr který musí povzbudit každou vodáckou duši. Nasvícené břehy vynikají oproti pozadí. Rozostřené popředí a ty třpytky od hladiny tomu dávají snovou atmosféru. Moc pěkné. "Krakonošův chřtán" působivé. Hora Říp se mi taky líbí, jen si vzpomínám jestli se mi tvá jiná varianta nelíbila tenkrát víc. Pláně na přebuzském rašeliništi jsou příjemnou fotkou. Pančavský vodopád patří mezi další mé favority. Kámen ve vodě je takový milý. Ostatní fotky odpovídají názvu publikace, jsou to takové obyčejnější motivy, ale zachycené nevšedně. Určitě nejsou opíjením rohlíkem a třeba je později docením.
25.12.2012, 13:45Karel Horáčekpro Patrik Švarc: Už to asi bude problém. Nákup čehokoliv, co se masově nekupuje je s postupujícím časem obtížnější. Jde to všechno do horoucích pekel pod taktovkou konzumu. :( Být "požitkář" vybočující z řady není dnes, paradoxně, snadné.
V roli to koupíte bez problému.
Já mimochodem před asi půl rokem vyhodil 2 krabice po 100 kusech prošlejch 13x18 Kodak Endura ......
25.12.2012, 13:19Patrik Švarc svarcpatrik@atlas.czChtěl bych se zeptat jestli je ještě někde možné zakoupit klasické barevné fotopapíry? Sám doma pracuji s černobílými od Fomy. Zkoušel jsem na NETu hledat barevné ale nic jsem neobjevil.
Díky moc
23.10.2012, 12:17Jan Marhold (mahonny@email.cz)Ahoj Karle, super fotky, skvělá práce!
4.9.2012, 17:45Petr TomešReakce na novou publikaci Zduchovicko: Tak, to je ono, tyto fotky zase zvedli úroveň celých stránek. Mlžné panorama meandru Vltavy na mě hned zprvu dost zapůsobilo, tochu řešim kompozici, těsnější z vrchu i ze spodu, ale tak na hraně, možná akorát, takže chybu bych v tom neviděl. Takové chladnější ztvárnění. Nemusí být vše na podzim a se sluncem, že jo. Moc pěkně se tam jeví ty kopečky vyčnívající z mlhy, krásně se s ní doplňují. Vybízí to k nadýchnutí. " Východ slunce" moc pěkné barevně, krásné to odstupňování kopců, moc pěkný kousek. " Jezerná" ten kontrastující strom dole tam skvěle sedí. "Mléčná dráha nad písečnou" nápadité popředí, zrovna tak MD nad Čistou která mi kompozičně ještě víc sedne. Jednoznačně se mi zvoleným popředím líbí víc jak vítězná fotka mléčné dráhy soutěže Czech Press Photo 2011. Startraily jsou v hravé, pestré kombinaci s tamější krásnou krajinou. Těším se na další publikaci.
3.9.2012, 16:37Dana RochováKrása s velkým K. Jseš šikulka. Je vidět, že máš pro focení opravdu cit. Až si budu někdy potřebovat zlepšít náladu, najedu si na Tvoji stránku. Díky, žes mi nechal nahlédnout do svého ateliéru. Měj se moc hezky a foť!
2.9.2012, 19:32MilanJe to super Karle.Každá chvála je málo pro takové fotky.Napsal jsem pár vět,zas je smazal a tak dál.Chtěl jsem napsat něco moudrého nebo chytrého nebo.....,ale tvoje fotky mluví jasnou řečí,tak proč to kazit nějakým nepovedeným proslovem.Snad jen,že jsem moc rád,že jsem poznal takového člověka jako jsi ty.
2.9.2012, 12:45Ivan BumbaZduchovice jsou skvěle nafocené, vyzdvihuji zejména fotografii "Hvězdy nad vltavským meandrem", podsvícený opar dodává snímku prostorový dojem, jen tak dál!
2.9.2012, 8:46Martina Ř.Ahoj Kájo, Tvoje fotky jsou moje radost. Tentokrát jsi ťal do živého, je to můj oblíbený skoro rodný kraj a takhle pěkné obrázky jsem odtud asi ještě neviděla. Poslala jsem je všem místním přátelům, aby taky měli pěkný den. Díky a foť dál. :-)
29.8.2012, 13:17maminkaMilý synku,
slovo nádherné k Tvým fotografiím je velice slabá pochvala. Jsou prostě úžasné a naučil jsi se hodně. Je to krásný koníček a je mi dobře u srdíčka, že na tomto Tvém zájmu máme s tatínkem snad také trochu zásluhy. Dívat se na takovou krásu je skutečná pastva pro oči a i duši. Je to pohlazení, zvlášť v dnešní uspěchané době. Přeji si, aby Tvůj zájem pokračoval a Tvé fotografie byly stále tak překvapující a uchvacující.
Maminka
29.8.2012, 9:55Martin N.Nedá mi, abych se nevyjádřil k článku o LK. Z jeho webu odsud
http://www.horolezec.cz/blog/index.php?action=item&itemid=18
jsem se dostal sem
http://www.simonetta.cz/lada.html
a odsud sem
http://fotopruvodce.cz/clanek.phtml?clanek=111654&hledej
Asi nemá cenu někde veřejně něco o LK či o komkoliv veřejně propírat. Ale z těch tří odkazů mi LK přišel jako člověk, co má nějaký problém. Ale fotí hezky ... to se musí nechat.
26.8.2012, 22:52Karel Horáčekpro vladveris@seznam.cz: Děkuji. Vrbatova bouda není jediným odbytištěm, takže ano, zamrzelo, ale jen chvilkově toho času. Ovšem ani ne tak pro tyto okolnosti, jako spíše pro sebestřednou "slepotu" člověka, u kterého jsem byl přesvědčen, že jedná na základě faktů a ne smyšlenek vzešlých pravděpodobně z nadměrečné koncentrace dementionů, na jejíž negativně působící prezenci občas sám upozorňuje.
26.8.2012, 22:15vladveris@seznam.czNový Zéland je nádherný, ale ostatní Slovensko se Ti také povedlo ... zejména mlžný kopeček a inverze (ale na rozdíl od ostatních to já po technické stránce můžu posoudit jen jako laik. Jak jsem si ale početl, Vrbatovu boudu Ti nějaký "bývalý kamarád" znepříjemnil - ale to je život.
25.8.2012, 10:11Karel Horáčekpro Petr Tomeš: Díky za zhodnocení. Nicméně Roháčské skály přepálené nejsou :-))). Stačí se podívat na histogram. ;-)
Jedná se o výběr ani ne 60 % zfinalozovaných fotografií!! Pravda, za optimum považuji do +/- 20 "kousků", nicméně právě u Slovenska jsem udělal výjimku....
25.8.2012, 9:43Petr Tomeš Súlov: To panorama se v úvodu galerie pěkně vyjímá, z té trojice inverzí se mi nejvíc líbí " Inverze pod Súlovskou skálou" " Skalní jehla" taky pěkná, už tam chybí jen ten horolezec. " Prosluněné ráno pod Roháčem" pěkné, zrovna tak mlžný kopeček a "Sám na louce", asi nejvíc se mi líbí "Slovenský "Nový Zéland" Tyto jmenované fotky se mi líbí nejvíc, měsíc je také v pěkné technické kvalitě, v gelerii se najdou i kusy které se mi skoro až nelíbí jeko třeba přepálené Roháčské skály třebaže kompozice je pěkná, "Měsíc nad Súlovskými stromy" a ten " Doutník" Asi bych volil méně početnou galerii tvořenou těmi povedenějšími. Jinak pěkné místo ten Súlov, slyšel jsem i o "Murčjanské planině" jako o netknuté lokalitě na Slovensku.
10.8.2012, 21:35Luboš BěhalO pružení gumových koncovek vím, mám taky vyrobené vlastní, protože 3cm dlouhá šlupička se nedostane ani přes mech :-)) Really Right Stuff má nevýhodu jednak v ceně, jednak v nemožnosti sehnat u nás (takže ještě vyšší cena kvůli DPH+clu)
Vaše hlava se už bohužel nedá sehnat, od lidí z Cullmannu mám potvrzeno že kvalita v současné době, hlavně tedy stativů, je v poslední době nevalná (čína opravovaná u nás a na to nápis Germany), jak je to s hlavami nevím ale asi u Škody vyzkouším novou sérii.
Moc děkuji za Vaše odpovědi a přeji pořád tak dobré světlo :-)))
10.8.2012, 20:49Karel HoráčekPro Luboš Běhal: Přišroubit hlavu přímo ke Gitzí základně lze bez úprav! Karbon doporučuji, proti hliníku je to jiná liga. Jen ty gumové "ťapky" pružej a nic nepropíchnou. Poté, co jsem se 2008 "dožral" na Meluzíně, jsem kamarádovi na CNC stroji předal výkres a zadal výrobu speciálních hrotů (píšu ve výbavě), které vyřešily mnohé starosti. Lze je i koupit, ale stačí se na ně podívat a je jasné, že jsou k prdu.
Hlavu jsem míval menší Gitzo, která vertikálně neudržela ani tělo se 100 mm. Tragédie. Chce to pořádný koule :-))) Hlavu, co mám teď, drží cokoli i svisle. Přítomnost frikčního héblu je více než úžasná (občas jsem potřeboval soustavu ovládat jednou rukou a jde to skvěle). Výška je 10,8 cm.
Vámi uváděná je na můj vkus už vysoká (12,6 cm).
Dobré hlavy jsou Really Right Stuff, např. BH-55-PCL. Výška jen 10,4 cm a má 55mm "varli" :D :D. Cena je taky šťavnatá, ale rozhodně jde o finální řešení. Všechny tři zmiňované mají nosnost +/- 20 kg....
10.8.2012, 17:18Luboš BěhalMoc děkuji za Vaši velice rozsáhlou a kvalitní odpověď. Měl bych ještě jeden dotaz a to ohledně hlavového složení stativu. Píšete že ho máte přišroubované přímo k základně což vyžaduje určité úpravy. Hledal jsem "komerční" řešení a narazil jsem pouze na značku Markins (http://www.markinsamerica.com/MA5/category.php?req=6) ale minimum praktických zkušeností a referencí o přínosu. Také si nejsem jistý zda se vůbec dají použít s hliníkovým Gitzem (v mém případě GT2331). Na karbon bohužel ještě nějakou dobu jako student nedosáhnu, ale hliník mi s určitým mírným omezením vyhovuje. V současnosti je tedy aktuální zmírnění otřesů v poměrně nestabilní základně a výměna kulové hlavy za nějakou, která při dotažení nepruží a neprohne polohu. Bohužel se u nás většina značek nedá oficiálně sehnat a tak jsem se zaměřil opět na Gitzo (GH3780QR), což je ale dost nákladné. Pokud by jste měl tip na "levnější finální řešení" budu velmi rád za Váš názor.
10.8.2012, 14:37Karel HoráčekPro Luboš Běhal: Než se člověk do něčeho pustí a investuje (pano hlava), tak si zbylé kroky procesu vyzkouší. Občas jsem udělal panorama jen s kulovou hlavou (s pano osou) a zjistil, že to lze velmi pohodlně i bez pano hlavy a dobře. Někteří mě budou asi křižovat hlavou dolů jako Spartakovy spolubojovníky (min. pro odůvodnění svých nemalých investic a dalšího).

1) Pokud snímáte delším objektivem v objímce, je odchylka bodu otáčení od nodálu minimální a nezpůsobuje vážnější problémy.

2) Při ohniscích 50-100 mm se menší nekrytí v obraze (duchy) objeví, lze kvalitně opravit během několika minut.

3) Při ohniscích 35 mm a kratší jsou chyby větší, ale i ty lze na cca 2-3 "švech" snadno opravit.

4) V obou předešlých bodech platí, že chyby paralaxy se neprojeví podél celého spoje. Bez chyby lze sesadit obvykle zadní a střední plány, zatímco se retušují jen chyby v popředí.

5) Pano hlava není všespásná. Mnohdy nastávají podmínky způsobující v obraze mnohem horší zkázu, než směšná odchylka paralaxy (např. pohyb sněhu, mlhy, mraků, větví, změny barvy a tonality vlivem proměnlivého svitu slunce atp.). Zatím jsem nevzdal zpracování jediného pano. A to ani tehdy, kdy se sešly všechny zmíněné vlivy v brutální míře. Bylo to na stolové hoře Saského Švýcarska, kde se v -3° tvořila a následně odlamovala námraza díky chomáčům mlhy fofrujícím 2 metry před Vámi rychlostí 10 m/s a scéna se měnila během sekundy z temné apokalyptické po oranžově prosluněnou a zpět. Fotky z tohoto místa (viz link) mám rozpracované (10/2011) a publikovány budou posléze (2/2013).

6) Během procesu se naučíte, jak nechtěné eliminovat. Je-li situace hodně zlá, lze snímky sesadit bez prolnutí. Prolnutí pak vedete ručně po vybrané linii na vhodném "podkladu" (rozostřené oblasti, homogenní plochy či naopak "rozbitá" struktura atp.). Po určité praxi a "osvojení vychytávek", (což vyžadovalo čas) jsou přechody nerozeznatelné.

7) Absence pano hlavy má jednu neopominutelnou výhodu. Fotoaparát na pano hlavě, byť sebelepší, se do jisté míry promění v "kameru na kuří nožce" :-))). To odpadá, stejně jako její nošení a aplikace při každém focení. Dnes fotím výhradně jen panoramaticky. Musím říct, že vrtochy "jít do" pano hlavy mě silně opouštějí.

8) Pokud mě při mém bádání nějaká pano hlava zaujala, tak SunWay. Je pevná, skladná, "oblá" bez ostřejších hran. Pravda, levná rozhodně není :-(((

9) Proč myslíte, že hodně pano fotím do čtverce? Mohu si vybrat dle struktury obrazu, zda spoj vedu vertikálně či horizontálně ……

K citovaným odkazům:
České Švýcarsko je se 400 mm v objímce, kde nebyl sebemenší problém.
Dvojí svět v Krkonoších je t.č. se 100 mm bez objímky, kde nastaly "problémy" v předních lesích, však díky charakteru obrazu - nulový problém. Jde o příklad fotografie, kde výraznější neplechu způsobil posun mraků a hvězd, kde mezi expozicemi "sousedů" uběhly 3 minuty … korekce "duchů" v temných lesích byla opravdu nicotná.

Když se chce, jde leccos. Jednou jsem slyšel námitku nejmenovaného :-))) fotografa, že panovat krajinu ponořenou do mlhy za nautického či občanského soumraku pro rychle se měnící světelné podmínky nelze ... hustej výrok ... :-)
Ano, jedna exp. řada od první do n-té fotky zaznamená tonální a barevné posuny, ale je problém je korigovat? Není. Jde o vytvoření dobré fotky a věnovat ji více času za to stojí. Lepší než produkovat 100x nic. Mnohokrát jsem zaznamenal po výtce toho či onoho "argumentaci" na způsob: to mě nebaví / trvalo by to moc dlouho / moc práce / piplačka / zbytečné sraní. Lidé někdy bývají líní i ve vlastním dobrovolném koníčku. ]:)
9.8.2012, 22:19Luboš BěhalDobrý den,
jsem rád že česká fotografie má pořád lidi, kteří nejsou zcela chyceni "proudem" a dokáží předvádět kvalitu namísto kvantity. Mám na vás dotaz ohledně panoramatického systému který používáte na potlačení paralaxy a přesného posuvu při focení teleobjektivem (např. zde

http://www.karelhoracek.cz/index.php?subdir=zoomify&subpag=zirkel_horizonty_400

http://www.karelhoracek.cz/index.php?subdir=indexdiv&subpag=indexdiv&config_nr=1204&view=image&gallery=99&image=1

Používáte VR systémy typu Novoflex, Nodal Ninja apod. nebo jen klasickou kulovou hlavu (případně s makrosaněmi nebo něco úplně jiného)?
Děkuji za čas strávený Vaší odpovědí :)
8.8.2012, 9:13BakovRád vidím, že se takovými útoky (od uznávaného velikána oboru) nenecháte odradit a reagujete chladným předložením faktů bez zbytečných dedukcí. U protistrany jsem našel spíše zmatečné slovíčkaření. Hádám, že to již můžete pustit z hlavy. Promptní odpovědi pana Kamaráda na jiné novější příspěvky v jeho knize to rychle odsunuly dolů.
1.8.2012, 21:35Karel HoráčekPro Daniela D.: Co je kopírované a podstatně hůře zpracované??? Pokud vůbec, hovořilo se o Sněžce a Startrailech. Prvé jsem de-facto fotil první. Druhé (fotografované souběžně), by i elév komponoval podobně. I tak mi několik lidí nezávisle sdělilo, že má kompozice se líbí víc pro větší dojem prostoru (já navíc ve zpracování ještě likvidoval mezery po z principu nevyhnutelných prodlévách mezi expozicemi).
1.8.2012, 20:59Daniel D.Kopírovaní kompozic někoho jiného, znehodnocování je podstatně horším zpracováním a tvářit se jako velký pan fotograf, jak tvůrčí.. :) Občas mne až zaráží troufalost některých lidí.. :)
1.8.2012, 21:25Karel Horáčekpro Dalibora Pokorného: datovat začátek je poměrně těžké (viz Autor), navíc se realizovaly a prolínaly různé žánry. Ale řekněme cca 2003.
Školy a učitele pro tento užší obor moc neuznávám (což nemyslím zle). Je to poměrně individuální a vše chce své. Preferuji učení se z vlastních chyb a cestou pokus/omyl. Čím více ten omyl "naštve", tím je efektivnější. Nejrůznější externí otevřené zdroje samozřejmě využívám také.
27.7.2012, 22:40Dalibor PokornýZdravím
moc pěkné fotky ,taky trochu fotím ,chtěl jsem se zeptat jak dlouho fotíte a jestli jste samouk nebo máte nějakého učitele ,na cenu výbavy se radši ani ptát nebudu :D
19.7.2012, 11:52www.habran.czDobrý den,
nejdříve Vám zasílám poděkování za komentář k mým podpisům na fotografiích na Photoserveru - vodoznak bude asi lepší, ...
Úžasné krajinky - hezký Web (zapsal jsem si jej do seznamu)
14.7.2012, 23:52http://www.luciazuberova.estranky.sk/Ahoj, Karel, normálne som sa tu zabudla ... veru, je čo pozerať, čítať, máš krásnu ale aj poučnú stránku. Určite sa sem ešte vrátim... máš cit nielen na fotenie, ale aj na vystihnutie daného mometu, si precízny a to sa samozrejme odzrkadľuje na tvojej tvorbe. Želám naďalej trpezlivosť a samozrejme - dobré svetlo. Luci
1.6.2012, 11:15Věrka K.Nádherné fotky Kájo, určitě se k nim budu ještě vracet. Přeji Ti hodně krásných snímků a zážitků při jejich vzniku. Věrka
16.5.2012, 13:40www.karelhoracek.czMilý synku,
tak nádherné fotografie jsem ještě neviděla. Jsem na Tebe hrdá a je mi moc líto, že Tvé výtvory nemohl vidět Tvůj tatínek. Měl by nesmírnou radost, co jsi se naučil svojí pílí a nadšením pro krásu přírody. Škoda, že chvíle, kdy čekáš na vhodný okamžit fotogfrafie nemohu být s Tebou. Mamča
8.5.2012, 18:29Karel HoráčekPro Norberta E. Kyje: Pane, co píšete z Podkrkonoší, psaním pod jménem někoho jiného (v tomto případě mým) podvádíte a zneužíváte identitu, což z Vás dělá silně nedobrého člověka. Zřejmě Vás cosi trápí. Pokud chcete něco říct, sdělte to jasně a přímo, máte několik možností. Příspěvky podvodné, osočující, vulgární a mimo kontext, jsou dle selského rozumu v rozporu s ideou a posláním tohoto webu, který slouží k propagaci výlučně mé fotografické tvorby.
PS: děkuji za vtipný, ale především za MARKETINGOVĚ přínosný, příspěvěk :-)))
5.5.2012, 8:47MikuldaNádherné fotografie plné inspirace, děkuji že jsem mohla nahlédnout. Přeji jen to nejlepší světlo! Mikulda
2.5.2012, 15:34Děda BřeťaDěláš to dobře, že uveřejňuješ zimní přírodu když je teplo. Koukám na to s údivem, venku je 28 stupňů Celsia a hned se mi ulevilo. Skoro mi začíná být zima. Dokonce mám strach, aby mi nezamrzl mozek a abych se potom někde nezatoulal až budu plnit úkoly od manželky.
29.4.2012, 9:31Petr Tomeš"Ostrovní les s námrazou" se mi líbí, klidné, jednoduché, střídmé na barvy, ty čtverce mají něco do sebe, kdybych měl ještě vybrat, tak se mi líbí "Mrazivé okénko" fajn nápad s DOF, a je to takové ucelené v krajích, pak ten buk taky fajn, takové strnulé, i s namodralým nádechem to podtrhuje charakter zimy
18.4.2012, 21:09j.owczarzyová@volny.czKrásné fotogafie. Také Vám moc děkuji za velký přínos vašeho komentáře k mojí fotografii na Photoservru. Mám z to, že slovní hodnocení fotky je daleko kvalitnější než cvak na body.
Máte opravdu k fotografii nádherné cítění. Jsem amatérka-fotografka a tak mám velkou radost pokud zaregistruji kvalitní komentář.
Jěště jednou děkuji a přeji Vám krásné světlo u Vašich nádherných fotek.
strana: 1 2 3 4 5      (počet příspěvků: 216)
(c) 2007- 2024 Karel Horáček