Karel Horáček  LHLEDAT L  
Ohlasy účastníků z proběhlých workshopů
REPORTÁŽE O NAŠICH WORKSHOPECH NA JINÝCH WEBECH:


www.skrytesvety.cz


www.mojmirbabor.com


facebook - Krkonoše


facebook - Jeseníky

OHLASY NAŠICH ÚČASTNÍKŮ:
Jméno / přezdívka / email:
Příspěvek:
strana: 1 2      (počet příspěvků: 54)
DatumJménoPříspěvek
30.10.2018, 16:48Martin ŠpringerAhoj,
v minulosti jsem se již dvakrát zúčastnil foto WS organizovaných jinými fotografy. Od posledního WS uběhl již rok a tak mě lákalo zkusit WS u někoho dalšího. WS v Českosaském Švýcarsku s Karlem Horáčkem a Honzou Šmídem jsem měl v hledáčku již delší dobu a když se mi naskytla možnost, využil jsem ji. Tak nějak jsem tušil, že to bude o technice focení a hlavně o následném zpracování fotografií a v tom jsem se nemýlil.
Bohužel nám počasí moc nepřálo a tak jsme focením strávili jen pár hodin, ale cca 16h špičkově podané teorie to vše mnohonásobně vynahradilo.
Utvrdil jsem se v tom, že vlastně všichni fotografové, u kterých jsem byl na WS, fotí i zpracovávají fotky + - podobně. Ovšem Karel s Honzou jsou dle mého názoru, co se týká preciznosti zpracování fotografie, vedoucí k dokonalému snímku neskuteční. Možná se mi to zdá jen tím, že vlastně veškeré své „know-how“ ,alespoň mi to tak přišlo, bez problému sdílí. Na jakýkoliv dotaz, a že jsem jich měl opravdu mnoho, vždy bez problémů odpověděli a diskutovali proč a jak. S ničím nebyl problém. Oběma klukům moc děkuji a WS s nimi vřele doporučuji pro každého, kdo se chce ve focení krajiny či noční fotky posunout o pořádný kus dále.
Martin Špringer
Hradec Králové
14.12.2017, 15:17Jana Blahutová :)Milí příznivci focení.
Mám velikou chuť, podělit se s vámi o dojmy z mého prvního WS Zimní Jeseníky 2017.
Velice jsem se těšila. Prodlouženým víkendem na horách spojeným s lidmi, kteří mají stejného koníčka jsem se odměnila. Věděla jsem, že tam budu za největšího amatéra s tou nejmizernější technikou, ale to mi nemohlo pokazit radost, ani chuť si pobyt užít.
Již cestou do Jeseníků jsem se seznámila s bezva lidmi a věděla jsem, že se budu cítit dobře.
Osobně jsem neznala Jana Šmída ani Karla Horáčka. Vpodstatě jsem nepátrala dopředu po ničem, co by o nich jakýmkoli způsobem vypovídalo. Chtěla jsem si udělat svůj názor, bez podprahových informací. A hlavně, dozvědět se od "nadšenců" pár rad, užitečných informací a vyzkoušet si něco v praxi.
Vůbec jsem netušila, že těch informací bude tolik.
Vůbec jsem netušila, co tihle chlapíci vědí a umí.
Chlapi měli vše skvěle připravené. Já jen valila oči, co všechno se skrývá za jedním obrázkem .
Kolik technik, trpělivosti a hlavně touhy, zachytit pro ostatní to, co naše oči občas nemají šanci spatřit se skrývá.
Chci tedy tímto velmi poděkovat.
...za odborné znalosti, příjemnou atmosféru, snahu pomoci všem jak nejlépe to jde a milý přístup.
Počasí nám nepřálo, bohužel, některé lahůdky si hold ochutnám příště.

Pokud tedy chcete potěšit sebe, jakožto fotografa s touhou čerpat cenné informace , anebo chcete udělat radost někomu blízkému, rozhodněte se pro Workshop s Kájou a Honzou.
Přeju dobré světlo i tmu, ahoj,
Jana.
6.6.2017, 21:56HankaNemůžu napsat, že WS v Jarním Českosaském Švýcarsku splnil moje očekávání. On je totiž naprosto předčil. Bylo nám předáno ohromné množství informací v rámci výborně připravených přednášek (obzvláště oceňuji vytištěné prezentace s postupy) i v terénu, a to vše v odlehčené, přátelské atmosféře. Díky klukům jsem objevila nové funkce (případně chybějící funkce :D ) mého foťáku a taky dříve neznámé softwary na úpravu fotek. Oproti jiným účastníků jsem se cítila jako velký začátečník, ale myslím že o to více užitečných informací jsem si odvezla domů. Takže děkuji, a třeba se uvidíme v zimě (když budete hodní, naučím vás s Olympusem ;-) )
26.5.2017, 22:38Láďa strakaK narozeninám jsem si vybral WS těch nejlepších krajinářů u nás a to Karla Horáčka a Honzy Šmída. Práci těchto „ PÁNŮ MISTRŮ“ už nějakou dobu sleduji a obdivuji. Mám za sebou několik placených foto-výletů nesoucích honosné jméno workshop, ale vždy jsem byl zklamaný a říkal si už nikdy více.
Ale, naučit se fotit podobně jako Horáček & Šmíd by bylo fakt super a třeba okoukám nějaké fígly……. No co, dám ještě workshopu poslední šanci a uvidí se. Vybral jsem si Jarní Českosaské Švýcarsko (19. května – 21. května 2017) workshop zaměřený na tvorbu VELKOFORMÁTOVÝCH PANORAMATICKÝCH fotografií a NOČNÍ krajiny s hvězdami.
Hned po příjezdu se nás Honza ujal, po ubytování, seznámení a večeři začal první blok perfektně připravených přednášek a teorie, kterou jsme si později v noci vyzkoušeli v praxi. Oba lektoři se v prezentacích střídali, všechny podklady nám vytiskli a my jsme si mohli dělat poznámky. Velice mě překvapilo, jak ochotně nám kluci vše vysvětlili a něco i vícekrát a pak už hurá do terénu vyzkoušet naživo. Ve dne to byla brnkačka, na všechno je dobře vidět a s kompozicí nám radili mistři v oboru. A pak přišlo focení v noci a hned se ukázalo, jak špatně se ovládá foťák po tmě a v půl třetí ráno. Ne nadarmo stále dokola oba opakují a přesvědčují všechny účastníky jak je důležité umět ovládat a nastavovat svůj foťák!!!
Co napsat na závěr?
Kluci děkujem, kluci děkujem, kluci děkujem, byl to nezapomenutelný zážitek, který mě posunul o další level dopředu. Dostali jsme od vás mnoho informací, rad a postupů od přípravy projektu, techniky focení až po postprodukci a zažili jsme opravdovou fotoškolu za to vám patří obrovský dík. Láďa Straka Ústí nad Labem
26.5.2017, 11:30Karel ŠolcWS jsem dostal k vánocům (pro inspiraci) a moc jsem se těšil. Technika fotografií Honzy i Karla je inspirující a zvládnutelná pro širší masu. Průběh foto kurzu jsme během daného víkendu v ČSŠ průběžně a operativně měnili, protože počasí s námi hrálo nečistou hru. Lektoři ale zvítězili a my jsme měli možnost vyzkoušet vše, co bylo v plánu. Pokud jsme zrovna nefotili, seděli jsme u projektoru a dostávali teoretické informace a postupy do hlav. Všechny informace byly dávkované s takovou silou, že budeme mít další rok až dva z čeho čerpat. Prostě SUPER, SUPER. Jan malá poznámka pro účastníky... Jak Honza s Karlem píší a neustále se o tom přesvědčují, musíte znát svůj fotoaparát. A spoléhat na to, že lektor umí ovládat všechnu techniku, co na světě je, vždyť je to profesionální fotograf, tak takto to fungovat nemůže. Tak jen pár postřehů: expoziční bracketing (kolik kroků a o kolik EV), live view, ostření v live view, a rychle a po tmě nastavit ISO, čas a clonu. Oběma moc děkuji... Snad bude možnost se ještě někdy potkat (toto asi záleží více na mě). Karel Šolc Vizovice
23.5.2017, 17:24Vít SteklýTento kurz jsem dostal ke svým kulatým narozeninám od své ženy. I když focení krajiny nepatřilo k mým prioritním žánrům, měl jsem z dárku velkou radost. Fotografie obou lektorů již dlouhou dobu sleduji a obdivuji. Jsem rád, že jsem je tak mohl poznat osobně a mohu potvrdit, že jsou to opravdoví profíci. Kurz v Jetřichovicích proběhl v obrovské pohodě a splnil veškerá očekávání. Získali jsme dostatek informací pro svůj budoucí fotografický vývoj je to jen na nás, co se získanými zkušenostmi dokážeme. Nechci se opakovat, ale WS obou lektorů doporučuji všem fotografům, kteří se chtějí svým zaměřením posunout ke hvězdám. :-)
6.12.2016, 15:37Petr Fiala fialapetr@gmail.comNa ws jsem se přihlásil s očekáváním něco nového se dozvědět. Panoramatickým a nočním fotkám, to bylo to co mě baví a ws v Jeseníkách 2-4.12 byl typ kurzu, od kterého jsem očekával něco nového se dozvědět a naučit. Moje předpoklady skvělého kurzu se nadmíru splnily. Celý kurz probíhal ve velice přátelském duchu a uvolněné atmosféře s nad mírou úsměvných situací. To vše doplňovalo skvělá příprava teoretické části, kde oba lektoři Honza Šmíd a Karel Horáček podali vyčerpávající informace této problematiky a to nejen. Od základu ovládat fotoaparát, přes výklad různých typů krajinářské fotografie a odhadů ideálních podmínek pro jejich focení, až po celý postproces a zpracování fotografií s krásnou demonstrací v používaných programech. Velmi mě těší, že takto zkušení profíci v oboru krajinářské fotografie se podělili od tzv. "know-how", protože tyhle zkušenosti člověk nikde nevyčte a nenajde. Tento kurz mi do jisté míry poskládal mozaiku znalostí při focení panoramatických a nočních fotek. Objasnilo spoustu věcí, nad kterými si dříve lámal hlavu. Druhá část a to praktická v terénu, kdy se fotil západ, noční a východ byla excelentní. Honza s Karlem se nám věnovali od prvopočátku při nastavování foťáku a radili co a jak. Nejen, že jsme si prakticky vyzkoušeli to, co v teorii slyšeli, ale zažili i "kopec srandy" při sestupu z Pradědu :-). A k tomu i parádní podmínky k focení. Z kurzu jsem si opravdu odnesl cenné informace a teď je už jen na mě jak s nimi vynaložím :-) Tímto chci poděkovat Karlovi a taktéž Honzovi za skvěle profesionálně vedený kurz a vřele DOPORUČUJI VŠEM OSTATNÍM, kdo by se chtěl tomuto tématu přiučit. Karle, Honzo...velké díky Petr Fiala
3.11.2016, 11:16Norbert OríšekZe začátku jsem měl trochu obavy, protože spousta fotografů je odměřených a nechtějí se moc dělit o své zkušenosti, tady je opak pravdou. Od samého počátku vše probíhá v přátelské atmosféře a když si s něčím nevíte rady, kluci vám to ochotně vysvětlí. Workshop není opravdu taková ta fotovycházka, kde cvakáte vše kolem sebe. Kluci se vám v první řadě snaží všítipt dobré rady ohledně nastavení fotoaparátu pro konkrétní podmínky focení a co je pro mě asi nejdůležitější, následné zpracování fotografií, kdy se s vámi podělí o své zkušenosti a nemusíte tak objevovat kolo, protože už bylo objeveno. Dále počítejte s tím, že se během workshopu budete maximálně věnovat fotografování a všeho kolem toho, včetně výstupů na nějaký kopec. Abych to shrnul za mne velké plus a myslím, že mě to posunulo zase o kus dál a někdy si to doufám zopáknu. Norbert
6.6.2016, 0:20Milan NovotnýAbsolvoval jsem fotografický workshop s Karlem Horáčkem a Honzou Šmídem. Mám v hlavě tolik věcí co bych chtěl napsat, ale obávám se, že bych nenapsal nic jiného, než to co tu bylo už mnohokrát prezentováno, vše bylo řečeno.
Tak snad jen krátce - kluci děkuji. Děkuji za mnoho výborných prezentací, za mnoho rad, za super víkend a za nový náhled na fotografování.
Každému kdo uvažuje o účasti na workshopu však doporučuji, aby si alespoň přečetl všechny články (návody) na panoramatickou fotografii na webu J. Šmída, popřípadě si i vyzkoušel. Informací za celý víkend je velmi mnoho a mít něco dopředu natrénované není na škodu.
Jo a ještě jednu věc - trénujte doma v úplné tmě manipulace na foťáku a dálkové spoušti - bude se vám to hodit.
A co já bych si přál - více společných akcí s klukama - bylo by to velmi poučné. Za ten víkend se toho probere hodně, ale taky to chce vše trošku "strávit" a vyzkoušet. Určitě budu přemýšlet o tom, že se zúčastním znovu (třeba na jiné lokalitě). A jistě již budu mít konkrétní otázky.
Tak ještě jednou - Karle a Honzo velké díky.
Milan
2.5.2016, 16:49Jarek RumánekPoděkování za fotoworkshop...

Měl jsem možnost navštívit fotoworkshop týkající se panoramatické a noční fotografie v Českosaském švýcarsku... a jaké že to bylo? ...bylo tam hodně teoretické části, možná až moc, ale nebylo to na škodu. Spousta užitečných informací, které můžou (pokud člověk bude chtít) velmi pomoci ke zdokonalení v oblasti panoramatické a noční fotografie. Karel i Honza jsou opravdoví profíci. Každý má svůj styl, každý fotí trochu jinak a právě to je přínosem. Vůbec není důležité, že si člověk neodveze nějaké super fotky. Ono s ohledem na zaměření, by to byla i pořádná náhoda, protože to s principu věci ani moc dejde (i když se může zadařit :) ) Každopádně workshop vřele doporučuju. Asi je vhodný spíše pro ty, kteří o focení něco ví, ale možná se najde i nějaký začátečník, který si něco odnese :) Takže díky Karle a Honzo!
19.2.2016, 14:20Pavel KlabouchNepatřím mezi pisatele recenzí, nicméně dnes dělám vynímku - WS panoramaticlé a noční fotografie Jeseníky únor 2016, kterého jsem se zúčastnil patřil mezi skutečně dobře investovaný čas. Pomohlo mi, že jsem si ještě před kurzem pročetl o autorech co bylo dostupné na webu a zkoušel si doporučené postupy sám doma včetně instalace softwaru. Na semináři mě příjemně překvapila praktičnost informací, které byly prezentovány velmi komplexně včetně materiálů a pohotových odpovědí na jakékoliv doplňující otázky. Co seminář určitě dá každému potenciálnímu účastníkovi jsou praxí vyzkoušené postupy lektorů a to od nastavení přes postproces až po tisk finálních fotografií a tak mnohonásobně "ušetří čas" učením se systémem pokus/omyl. Bonusem je lidský a přátelský přístup Karla Horáčka a Honzy Šmída k účastníkům a snaha odevzdat co nejvíce skušeností a informací. Očekával jsem, že postupy podané formou informací vyzkoušíme i v terénu to se bohužel na počasí nenaplnilo a proto je hlavně noční focení pro mne nadále bez praktické ukázky nenaplněným očekávaním. V každém případě velký dík Karlovi a Honzovi za profi seminář a přeji oběma hodně spokojených kurzistů v další práci. Díky ! Pavel
19.2.2016, 7:06Stela KubekováAbsolvovala som workshop panoramatickej a nočnej fotografie v Jeseníkoch 12-14.2.2016, lektorovaný Karlom Horáčkom a Janom Šmídom.
Oceňujem množstvo odovzdaných informácií, ochotu sa o ne podeliť ústne aj v materiáloch, trpezlivosť pri odpovedaní na otázky účastníkov, pohodovú atmosféru a profesionalitu oboch lektorov.
Odporúčam tento WS pre každého, kto má záujem sa v danej oblasti zdokonaliť a dozvedieť sa potrebné info, postupy a odporúčania.
Ďakujem lektorom za užitočne strávený čas.
Stela
26.1.2016, 15:01Jan MarholdWorkshopy pánů Karla Horáčka a Jana Šmída [Šumava, redakční pozn.] stojí rozhodně za to. Tuto větu zde asi napsal úplně každý. Odhodlával jsem se osobně poměrně dlouho a dnes již vím, že svůj postproces a vůbec sběr dat pro noční a panoramatickou fotografii dělím na - před WS / po WS - . Já napíšu jen to, že spoustu informací a postupů, který vám kluci prozradí nikde nevyčtete .... Pokud to s krajinářskou fotografií myslíte opravdu vážně, máte jedinečnou šanci se něčemu přiučit. ;-)
28.12.2015, 19:38Petr LorencNevím zda má smysl zde psát o workshopech PÁNŮ Horáčka a Šmída [Jeseníky 12/2015, redakční pozn.]. Je to opravdu luxus, který člověk musí zažít. Informace jsou celistvé a zpracování témat ideální. Velmi příjemné je, že se vzájemně doplňují a že každý ovládá svůj stroj dokonale a dokážou operativně zareagovat a poradit. Karel Canonistům a Honza zase Nikonistům. Kdo čeká, že si nafotí spoustu fotek a něco malinko dozví tak bude asi zklamán, základem jsou informace a následně i práce v terénu, kde jde hlavně o to si to vyzkoušet. Následné večerní diskuze to byla třešnička na dortu :-)
Děkuji moc Karlovi i Honzovi za báječný víkend a už se těším na reparát Petr
17.11.2015, 23:23Dan FikerPíšu pár řádek k workshopu podzimní Českosaské Švýcarsko 2015 s Honzou Šmídem a Karlem Horáčkem. Mohu workshop doporučit a to z několika důvodů.

1/ Hutná teorie přípravy sběru dat (fotozáběrů). Doposud jsem cvakal snímky do 8 bit sRGB a JPG ... Nyní jsem "překročil Rubikon " a nyní fotím už jen do RAW a Tiff a 16bit.

2/ Photoshop je po vysvětlení pár příkladů perfektní nástroj, jak zpracovat nedestruktivně nafocené snímky.. Kluci nám předvedli několik efektivních postupů, jak z dat vydolovat hezké fotografie.

3/ Po hodinách teorie jsme přešli do terénu na "ostré střelby" ve tmě či šeru.. Najednou jsem zjistil že to, co zvládám s foťákem a objektivem za dne, již neplatí za tmy či šera... Nasekal jsem spousty nepotřebných dat a podcenil jsem přípravu. Již jsem to zlepšil a držím se přísloví " trénink dělá mistra .. " Noční snímkování chce opravdu natrénovat nanečisto, jinak v důležitých okamžicích a snímání natropíte zbytečné chyby a přijdete o neopakovatelné záběry a atmosféru..

4/ Doposud mnou skládaná panoramata ve Photoshopu jsou pohodlná a rychlá, ale v programu PTgui, vše teprve začíná a tomu odpovídají i mnohem lepší výstupy.. Mohu se vrátit do archivu k snímkům, které Photoshop zkrátka NESLOŽIL.. PTgui to zvládnul..

5/ Ubytování v Jetřichovicích v rodinném penzionu chválím. Bylo tam příjemně útulno a přednáškový kout byl také fajn.

6/ Začínám dělit svoje fotografování na kapitoly PŘED a PO workshopu... Chce to si několikrát ještě projít všechny materiály po několika dnech po Workshopu a začít fyzicky zažívat nové postupy zpracování fotografií.. Fakt je to rozdíl..

Z Ústí nad Labem zdraví Dan FIKER, 17.11.2015
5.10.2015, 20:41Petr KotrlíkTento WS [Šumava, redakční pozn.] můžu vřele doporučit všem, kdo se chce věnovat krajinářské fotografii více, ale i méně. Skvělé informace, skvělá zábava. Zbytek je už na vaší šikovnosti. Doporučuji všem si alespoň vyzkoušet předem, jak se panoramatické snímky dělají (viz Honzovi články na tomto webu), abyste tolik netápali. Ale i kdyby ne, stačí poslouchat, ptát se a dostanete do hlavy vše, co potřebujete. Opravdu výtečný WS se dvěma skvělými fotografy. Nedokáži si představit, že lze vybrat v krajinářské fotografii lepší lektory.
10.5.2015, 20:20Honza ŠtyglerUž jsem byl s kluky na dvou workshopech Jarní Jeseníky XXL a Jeseníky 2014 v listopadu a určitě plánuji s nimi ještě vyjet. Jak již tady zaznělo, kluci to mají dobře připravené, veliká výhoda je, že Karel se vyzná v Canonu a Honza zase v Nikonu, tudíž tam odpadá náročné hledání potřebných nastavení fotoaparátů a jiných problémů s nimi spojených. Ten prodloužený workshop má nesmírnou výhodu v tom, že jsem se tam zvládl i vyspat, u toho běžného, se mi to vůbec nepodařilo, protože toho bylo tolik, že jsem byl rád, když jsem se večer dostal do postele aspoň na dvě hodiny. :-) Nesmírná výhoda je, že výklad je velice srozumitelný a bez problémů to dokážete vstřebat a rozumíte tomu. Vypadá to velice jednoduše a jste z toho velice nadšení, že po workshopu už budete dělat fotky jako kluci. No není to tak úplně pravda. Já jsem doma zjistil, že to co klukům šlo od ruky, mě se doma vůbec nedařilo. Musíte se tím prostě postupně probít. Právě, že na druhém workshopu jsem zjistil, co jsem přehlédl, na co jsem se měl více zaměřit, kde dělám chyby. Další skvělou věcí je atmosféra, která tam panuje. Co se týká jídla na Kurzovce, jak zde již psal Tomáš Hrouda, tak já jsem tam byl o pár dnů dříve než kluci přijeli a jídlo tam bylo do té doby vynikající. Jak přijeli kluci trošku se kuchyně pokazila, asi to bylo naschvál, abychom se více věnovali focení než jídlu. :-))

Pokud Vás baví poznávat a zažít něco nového určitě workshop s kluky doporučuji, postarají se Vám dokonce o krásné sny, viz. jejich příběhy z focení, že se Vám pak nebude chtít jít spát samotnému do pokoje. :-)))
5.5.2015, 12:59Tomáš Culkatak jsem se konečně dostal k zhodnocení workshopu s Honzou Šmídem a Karlem Horáčkem, kterého jsem se zúčastnil 17.-19.4. A musím konstatovat jediné, bylo to naprosto skvělé. Oba kluci jsou pohodáři, o focení vědí vše a umí to i skvěle předat. Dlouhé výklady nebyly vůbec unavující, a přestože jsem na workshop odjížděl již teoreticky vybaven, informace získané tam bych těžko sám získával několik dalších měsíců. Takže děkuji a třeba někdy na některém dalším workshopu na shledanou.
27.4.2015, 10:55Tomáš (LumpTom) HroudaVypadá to, že budu první (ale jistě ne poslední) z jarních Jesenických XXL kurzistů zanechávajících zde své dojmy z prvního prodlouženého kurzu. Jelikož jsem již (dle Karlovy trefné poznámky) jeden z takzvaných "kurzových recidivistů", téměř bych sem mohl zkopírovat svůj minulý ohlas z podzimního Švajcu, ale to by bylo málo. Kromě toho, že jsem tentokrát "vstřebával" novou lokalitu, tak musím doplnit, že to, proč jsem měl potřebu znovu "absolvovat", byla ta atmosféra, která všechny Karlovo/Honzovo kursy provází. Pohoda, kamarádský přístup, otevřenost a opravdová snaha pomoci je to, co v člověku zanechá nesmazatelný pocit jakéhosi "fotografického přátelství", které se s každým další kontaktem prohlubuje a kterého si cením. To, že mi zde zapadly některé další kousky do té mé "fotografické skládačky", které jsem třeba po prvním kurzu zapomněl, nebo mi ne úplně zapadly do souvislostí, a nebo to, že jsem zde poznal další skupinu fajn lidí se stejným zájmem, to už je jen pověstná třešinka na dortu. A nemohl to zkazit ani fakt, že jsem zjistil, že budu potřebovat další boty (účastnící už vědí :) ), ani to, že se na Kurzovce (alespoň dle slov lektorů majících možnost porovnat situaci s minulými kurzy) krapet "pokazila" kuchyně, no zkrátka papání byl místy trochu adrenalin, ale hlady jsme neumřeli :). Bral jsem to jako test odolnosti trávícího traktu (s lehkou vzpomínkou na pionýrské tábory z mých mladých let) a všechno špatný je nakonec k něčemu dobrý.

Co říci závěrem? Snad jen veliké DÍKY Karle a Honzo, jen tak dál.
(Lump)Tom

P.S.: pozdravuji tímto i ostatní kurzovníky !!
20.4.2015, 13:11Vašek HýžaZdravím Karla H. a Honzu Š. i mé „spolužáky“

Na Jarní Českosaské Švýcarsko I 2015 jsem se přihlásil až po dlouhém pečlivém vybírání u různých pořadatelů workshopů. Nabídka je u nás pestrá, ale já osobně jsem požadoval hlavně:
1) Fotografy, jejichž fotky se mi líbí
2) Maximální množství předávání znalostí
3) Minimální čas strávený chozením na focené lokality

Proto jsem si vybral tyto pány fotografy a jejich workshop. Očekávání jsem měl veliké a mohu říci, že bylo dokonce v mnohém překonáno. Již před kurzem jsem si podle Honzových rad udělal návod na vytváření velkoformátové fotografe a na několika příkladech jsem si to vyzkoušel a i trochu naučil. Je určitě dobré si to před kurzem vyzkoušet i když výsledky nebudou dobré, protože poté jsem vůbec neměl problém se v přednáškách orientovat (v 90%). Informací a rad na workshopu bylo mnohem více než v Honzových článcích a proto tyto jejich workshopy vřele doporučuji!! Doma jsem si před WS z článků udělal návod na 4 stránky a na WS nám pánové rozdali víc jak 100 stránek rad a jejich know-how.

Workshop byl velmi přínosný, příjemný, zábavný a odnesl jsem si z něj mnoho znalostí, které se budu snažit zužitkovat. Velmi uvažuji, že se k pánům přihlásím ještě na Jeseníky. Také bych uvítal nějaký nový workshop, který bude zaměřený třeba jenom na kompozici.

Děkuji za příjemný víkend. Vašek
23.3.2015, 12:11mirahorynaČau Karle, něco jsem už napsal do návštěvní knihy u Honzy, ale nedá mi to, abych nenapsal i něco sem. Oběma velká poklona a díky za druhý WS s vámi, tentokrát bez orkánů na Broumovsku. Byly tam zase jiné lahůdky (ledovka na Hejšovině nás dokázala posadit na zadek), ale kdyby toho nebylo, tak by to nebylo ono. Protože jsem si to užíval. To je výhoda člověka, který už něco dostal na cestu a nyní si to na té cestě znovu srovnává v hlavě a navíc od nováčků si uvědomuje, že i vy jste se zase někam posunuli a přidali pár nových a přesnějších informací. A co je k nezaplacení?Člověk se mezi vámi cítí jako váš parťák, za to díky. Navíc se nám tam tentokrát sešla slušná parta lidí se stejným zájmem: naučit se co nejvíc. Bezva atmosféra včetně setkání " s duchy". Kdo váhá, dělá chybu, protože Karel a Honza prostě nejen umí fotit, ale umí to i předat a dát vám impulz do dalších experimentů. Mějte se fajn a někdy se snad sejdeme třeba u Bílého Labe nebo na Hejšovině.
25.1.2015, 23:48HelenaJeště jednou obrovské díky za skvělý workshop. Úžasný přístup, organizace, obrovské množství informací, rad, nápadů a inspirace ....
22.12.2014, 20:27Karel HoráčekOndro, a všichni níže, moc děkujeme!!! Je krásné číst dojmy, které ve vás naše workshopy vyvolávají. Tyto dojmy mě hluboce dojímají. Máme za sebou jednu a půl sezony a vnímáme je jako znamení, že věc děláme dobře, ku spokojenosti vás, kurzistů, kteří jste pro nás na každém probíjahícím workshopu prvořadí!!! Znamení, že jdeme správným směrem. Děkujeme !!! Přeji krásné svátky, hodně zdraví do roku 2015 a nejen dobré světlo, ale i dobrou tmu! :) ... a ještě PF 2015
22.12.2014, 18:41Ondra MalekZdravím Vás pánové lektoři a všechny další, kteří jste se zúčastnili nebo plánujete se zúčastnit některého z nabízených fotoworkshopů. Někdy v září jsem objevil nabídku fotoworkshopů Karla a Honzy a Podzimní Jeseníky 2014 se zaměřením na velkoformátovou a noční fotografii bylo přesně to, co jsem hledal a „potřeboval“. Proletěl jsem ohlasy účastníků proběhnuvších workshopů a uvědomil si, že každý byl nadšen a spokojen. To znělo báječně! Takže jsem neváhal, přihlásil se a pak se 2 měsíce těšil v očekávání, co se dozvím a naučím, co nového objevím a jak mi tento kurz ukáže další kurz v mém focení. Veškerá očekávání, a že nebyla malá, byla vrchovatě naplněna a v mnohém převýšena. Profesionální přístup, v kteroukoliv denní i noční hodinu, stejně jako opravdu neustálá pohoda a dobrá nálada, velice kvalitní přednášky a zpracovaná látka podaná tak, že opravdu každý mohl pochopit, o co se jedná. Nikdy mě tak nebavilo učit se a poslouchat něčí výklad jako právě na tomto kurzu. Několik hodin přednášek v kuse? Prosím, ještě víc, hltám vše a nemůžu se dočkat, až to vyzkouším. Víkend uběhl jako voda, spánku bylo jako šafránu, ale nově nabitých informací přehršel. A ke kvalitě patří i štěstí, takže počasí nám opravdu přálo až neuvěřitelně; dva parádní východy, jeden kouzelný západ a noční focení hvězdné oblohy, co více si přát, když chcete fotit. Domů jsem se vrátil řádně unaven, ale plný pozitivních dojmů, které se ve mně dlouho usazovaly a jen a jen mě utvrzovaly, že kromě koupě foťáku, byl tento fotoworkshop mou nejlepší foto investicí. Od teď se můj „fotoživot“ bude definovat jako před a po fotoworkshopu. Velké díky oběma pánům za odvedenou práci a nebývalou ochotu a všem ostatním přeji pěkné svátky.
7.12.2014, 10:07Radovan M.Přiznám se, že když jsem se rozhodoval, zda se mám zúčastnit „organizovaného fotografování“ Podzimní Jeseníky 28. – 30.11.2014 http://www.karelhoracek.cz/index.php?subdir=workshop/2014_jesp&subpag=2014_jesp, byl jsem primárně ovlivněný faktem, že to mám autem 90 min. A až na druhém místě byly kladné ohlasy absolventů předešlých kurzů. Dnes mohu potvrdit, že bych se zúčastnil, i kdyby to bylo 400 km. Pánové Honza Šmíd a Karel Horáček to mají jaksi v krvi, aby zaujali a nedali šanci se nudit. Pravdou je, že od pátku do neděle jsem spal tak čtyři hoďky.
Doporučuji každému, kdo rád fotografuje krajinu (hvězdy), aby takovýto fotoworkshop absolvoval. Získá cenné poznatky, na základě kterých si může třeba jen občas, pro svou potěchu, vytvořit kvalitní krajinné panorama.
Původně jsem na fotoworkshop jel hlavně fotit Stars. S touto disciplínou jsem měl minimální zkušenosti a jako Star se necítím ani po jeho absolvování. Nemohou za to školitelé, ale moje neúplná fotovýbava a brejle, které se furt mlžily. Hledáček se totiž používá minimálně a hlavně se pracuje s live view.
Na výzvu organizátorů, nepodceňujte oblečení, jsem vyprázdnil doma šatník a narval auto. Boty, které v kombinaci se dvěma termoponožkami údajně podrží mráz -20 st, po dvou hodinách stání na fotofleku nepodržely ani - 5 st. Byl jsem poučený, že se teplota vztahuje k pohybu a ne ke stání na místě. Aha. Bohužel sekvenční snímání dynamických hvězd chtělo časový spínač, který nastavím na intervaly např. po dvou minutách po dobu asi dvou hodin. K naštvání bylo, že moje Fuji X-E2 to neuměla a nový firmware, který to umožní, bude publikován až 18.12.14. Tak jsem mačkal co dvě minuty drátěnku a nadával si. Nakonec zatuhla aretace a musel jsem ji vylomit , Hama jedna... Po 30 snímcích jsem byl hotovej. Trochu pomohla plácačka slivovice, ale bylo ji sakra málo. I kolegové to říkali. Šel jsem se schovat do foyer vysílače Praděd. Byli tam i jiní účastníci......
Věřím, že jak napadne sníh a usne stavebnictví, budu mít čas, abych zúročil poznatky z tohoto fotoworkshopu.
Organizátorům a Pánu Bohu dík.
3.12.2014, 9:35Honza KoděraNazdar,
chci poděkovat Honzovi a Karlovi za dokonalý WS podzimní Jeseníky 2014, skvělý přístup, spoustu informací, profesionalitu i zábavu.
Víkend prožitý na 110%
Díky, Honza
16.10.2014, 16:23Pavel Grimm SobotaAhoj návštěvníci, ahoj kurzisti, ahoj Honzo a Karle! WS Podzimní Č-S Švajc byl i pro mě velice přínosný. Jsem obyčejný amatér bez větších fotografických ambicí a tak podstatná část vyučovaných postupů pro mě byla absolutní novinkou. Přesto jsem se na kurzu necítil nijak nepatřičně, přesto jsem si z něj odnesl spoustu užitečných informací a naučil se pár fíglů, lteré určitě budu používat. Ale to nejdůležitější, co jsem tam zažil, byl skvělý přístup lektorů Honzy a Karla, individuální pomoc při focení v terénu, ochota a jako bonus spousta humoru a dobré nálady. Což např. při odjezdu na noční focení v 02:40 člověk ocení... Takže fakt díky! Bylo to fajn. Pavel G.S.
13.10.2014, 11:39Tomáš HorskýAhoj všichni,
následuji ostatní ohlasy účastníků workshopů. Dlouho jsem se vnitřně přemlouval, zda jít či nejít. Nakonec jsem se rozhodl pro PODZIMNÍ ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO 10. – 12. října 2014. Rozhodně toho nelituji, byť jsem se považoval za "pokročilého amatérského fotografa", získal jsem plno odpovědí na to, co jsem dlouhá léta nevěděl ... Plně využitý víkend nabitými informacemi, skvělými lektory a pohodovou partou.

JEŠTĚ JEDNOU TÍMTO DĚKUJI ;-))

Tomáš H.
13.10.2014, 10:21Tomáš HroudaZdravím,
Chtěl bych poděkovat Karlovi i Honzovi za skvělý worshop, který jsem tento víkend absolvoval. (10.-12.10.). Jelikož Karla už předtím nějaký ten rok znal (i když pouze na dálku a přes maily), a znám i jeho práci, která mě fascinuje nejen výsledky, ale i tvůrčím přístupem a nápady, byl jsem hrozně zvědavý na ta "tajemství", o která jsou oba s Honzou ochotní se s námi podělit. A stejně jako jiní, co již absolvovali, jsem nadšen. Nejen že jsou to oba "pohodový kluci" a celý workshop provázela neskutečně pohodová atmosféra (včetně mnoha vtípků, které celé tři dny báječně odlehčovaly), to hlavní bylo, že se nám opravdu snažili předat maximum z toho, co umí. Myslím si, že to není úplně obvyklé a oběma patří můj hluboký obdiv a dík !!! Za mě mohu říci, že to jistě nebyl můj poslední workshop.

D9ky, Tomáš
24.9.2014, 21:50Jan StriaAhoj,
Na workshop v Broumově jsem se přihlásil díky chvále a doporučení od jednoho účastníka. A i já můžu jen doporučit. Karel s Honzou měli vše skvěle připravené a zorganizované, celkově komplet balíček, probráno od A do Z. Byli vybaveni i značnou dávkou trpělivosti a ochoty věnovat se i banálním problémům a otázkám. Nebyl pro ně problém cokoliv projít znova, ať při výkladu nebo při focení. Oba se podělili o všechna svá moudra, tipy a triky, což není vždy obvyklé. Domů jsem přijel sice unavený, ale nadšený a spokojený, s hlavou povrch plnou informací a postupů.

Za mě 1+ ;-)

Díky! Honza
16.9.2014, 21:34Tomáš ČamraAhoj,
Karlovi a Honzovi bych chtěl poděkovat, jejich přístupem by se měli řídit všichni fotografové, kteří pořádají workshopy. Všem fotografům, kteří se rozhodují, na jaký workshop jet, můžu tenhle jen doporučit. Honza s Karlem mě posunuli ve fotografii zase o kousek dál.
10.9.2014, 13:44Pavel K. Pozdě, ale přece :)

Popravdě vůbec nevím, co mám napsat, jelikož vše už bylo řečeno mými předchůdci v příspěvcích níže. S jistotou ale mohu potvrdit jejich slova... Honza s Karlem se opravdu s ničím netajili, na každou otázku měli ochotnou a vyčerpávající odpověď a vše bylo podáváno pochopitelně a lidsky :) O jejich obsáhlých a kvalitně zpracovaných studijních materiálech, které měli pro každého účastníka připravené ani nemá cenu mluvit. Je pravdou, že za celý víkend jsme naspali asi tak 4h :) Přednášelo se dlouho do noci - například v pátek se přednášelo zhruba do půl jedné, s tím, že v 02:00 je sraz před penzionem a odjíždí se na noční focení (celé páteční odpoledne a večer se probírala teorie nočního focení - za kterou jsem asi nejraději z celého kurzu!), kde se zůstalo až do rána bílého a rovnou se fotil i východ Slunce. Poté zpět na penzion, asi hodina spánku a do večera opět nalejvání hlav...

Takže sečteno podtrženo - jarní WS v Českosaském Švýcarsku byl opravdu výživný, plno studijních materiálů, ochoty, nových informací, atd, atd... Ale to bych se už opakoval

Díky hoši a třeba zase někdy někde ;)
Pavel K.

5.3.2014, 18:51Jan ŠafárAhoj,
duše mě nutí se podělit o své pocity, které ve mě WS Krkonoše 2014 zanechal :-)

Přiznám se, že se před samotnou akcí ve mě schovávala trocha strachu. Ať jsem si přečetl jakýkoliv článek, bavil se s lidmi v okolí nebo si četl reakce absolventů, vždy se ke mně dostala chvála. Až mi to bylo trochu podezřelé a čekal jsem, kdy se co po.... :-) Ale nic z mých temných myšlenek se nekonalo. Čekal jsem hodně, dostalo se mi víc. Kluci měli vše parádně zorganizované, připravené a vymyšlené...

Co se opravdu nedá vytknout, tak je ochota, ohleduplnost a oddanost "žákům". Odpověď i na sebemenší blbost je samozřejmostí, stejně tak jako pomoc s čímkoliv. Pokud by člověka napadla otázka, která není zdaleka spjatá s probíraným tématem, dostal by více než potřebuje.

Zde platí, že čím zkušenější fotograf, tím více je schopný si s sebou odnést domů. A to jak v hlavě, tak na tolik zmíněných dokumentech, kde je podrobně sepsáno vše potřebné krok po kroku. Takže se velmi, velmi těžko stane, že by člověk přijel a nedozvěděl se něco nového! Já si odvezl plnou hlavu ( a to ji mám velkou ) - sebevědomí mám v tomto ohledu nízké a přesto se nepovažuji za fotonegramota. Všechny tyto věci člověku dokáží otevřít tolik nových obzorů...

V neposlední řadě jsem si užil tolik srandy, že to bych nakonec ani nečekal.
Honza s Karlem se zkrátka vážně našli...

Rozhodně se nebudu cítit divně, když napíšu, že by mi nebylo líto si střelit s klukama další WS...
Klobouk dolů a díky za vše!
5.3.2014, 17:46FrantaZdravím ,
Tímto Vám chci ještě jednou poděkovat, workshop v Krkonoších předčil mé očekávání – intenzivní , věcný a jak to vypadá i plodný :-)
Karel s Honzou jsou výborní lektoři a workshop mají perfektně připravený včetně materiálů . Podělili se o knowhow , což se málo kdy vidí i slyší . Postupy jsou pečlivě vysvětlené a ve spojení s podklady i docela dobře zapamatovatelné , prostě NÓBL!
Doporučuji všem co si chtějí rozšířit obzor a dozvědět se jak na parádní Landscapes :-).
Mějte se fajn a díky
Franta Malina
5.3.2014, 10:34IvošNa internetových stránkách mě okouzlila jedna fotka Karla. Zaujalo mě jeho portfolio natolik, že jsem se přihlásil na jeho workshop. Jsem velice rád, že jsem tak učinil a investici do WS považuji za velmi dobře investovanou. Z kurzu jsem si přinesl spoustu dobrých postupů uplatnitelné nejen pro krajinářskou fotografii.
Děkuji za tu možnost absolvovat kurz s Karlem a Honzou v Krkonoších.
9.2.2014, 18:23Martin Dodrv Ahoj Karel a Honza, chcem Vám poďakovať za výborne zvládnutý WS Jeseníky II.

Kvalita a obsah prednášok predčila moje očakávania a každému, kto sa zaujíma o veľkoformátovú a nočnú fotografiu, tento workshop odporúčam. Týchto pánov to naozaj baví a nemajú problém do detailov odovzdať svoje skúsenosti a know how. Dík, Martin.
3.2.2014, 23:05Karel Horáčekpro Míra Horyna: Míro, Tvá odezva hřeje dvojnásob, když vidíme, že člověka jako jsi Ty (který není ve fotografii žádným začátečníkem) jsme schopni v nejednom směru obohatit. A VIDEA? Správná připomínka. Záznam Martina Dodrva, jak s námi Altvater rozčilený až na 154 km/h "zametal", se zde (na této stránce) objeví již tento týden!!!
3.2.2014, 22:45mirahorynaA co 2. WS Zimní Jeseníky? Zažil jsem dvojí orkán, jeden brzy ráno v sobotu na Pradědu, kde jsme svítání poznali jen podle toho, že nám otevřeli hospodu, abychom nabrali sílu na cestu dolů, a pak při sezení v příjemné chatě Kurzovní od Honzy a Karla, kteří na nás "valili" jednu informaci za druhou. Myslím, že se určitě někde objeví videa z našeho jediného focení na Pradědu, stojí to za to. Ale to je vedlejší. Mohu jen potvrdit, že přes všechny potíže s počasím bylo vše perfektně zorganizováno (jo dobře, až na to počasí), obsahově byl WS více než nestandartní stejně jako perfektní parta, která se tam sešla. A co hlavně: šlo tam o focení a úpravy fotek bez příkras a "pindů". Navíc s nadšením pro věc. Pánové, klobouk dolů. Zpětnou vazbu jsme už dali přímo tam včetně nápadu, jak využít volný čas bratránka. Honza ví, co myslím. Mě to pomohlo i v tom, co jsem v poslední době sám se sebou řešil, když jsem po focení stáhl fotky a byl naprdlej, že jsou stále horší a horší. Pochopil jsem na WS, že to tak není, že jsou pouze stále stejné. Cesta dělat to jinak ale existuje. Doporučuji WS všem, kteří na tom jsou podobně. Zdravím a pokud budou nějaké další nápady na druhé kolo (myslím, že nám chybí dotáhnout praxi a něco se jen lehce nakouslo - focus bracketing) pro "absolventy" , budu-li zdráv a živ, rád se přidám.
30.1.2014, 15:07Zdenek KolajaRád bych touto cestou poděkoval Honzovi a Karlovi za perfektně připravený workshop. Výborně připravené materiály, věnování se účastníkům na 100 % s předáváním svých zkušeností. Takový byl workshop na Broumovsku. Mohu tento kurz vřele všem doporučit. Honzovi a Karlovi přeji, aby se jim dařilo takto dále a spoustu pěkných fotek, které si vždy rád prohlížím.
21.1.2014, 23:47Jiří PreslJak zde čtu všechny ohlasy na proběhlé WS, tak přemýšlím, co ještě nebylo řečeno. Nenapadá mě nic !
Lidi - kdo sem zabrousíte a budete vybírat workshop, budete se rozmýšlet a zvažovat cost/benefit, budete vedle sebe mít otevřené weby všech B..dů, S..kých, R..ů, K..nů, Ř..chů, K..ků apod. .... vy...te se na ně. Neplaťte jiným fotografům jejich výlety za focením, neplaťte jim naftu, amortizaci vozu, bydlení, jídlo - zdravé tyčinky na workshopu, fotku zdarma, a ve finále část výstavy atd. atd. atd. Zamyslete se. Chcete jet na workshop, tedy chcete se jet vy něco naučit !
Za sebe můžu říci, že WS Zimní Jeseníky byl paradoxní. Fotit jsme byli jen jednou. Vstávali jsme v 5:30. Byla zima, oblačnost jak prase, vidět bylo na 10-20 metrů stále, na 500-1000m tak 2 vteřiny. Fotku mám jednu. Nepilo se, spát jsme chodili brzo.......a přesto byl WS nejlepší, na kterém jsem byl.
Víte proč ? Protože jsme si všichni odvezli již zde mnohokráte zmiňované ""návody"", jak na to !!! Každý měl mnoho otázek, na každou dostal jasnou odpověď.
Pánové Šmíd a Horáček nám nechali nejen nahlédnout do kuchyně, ale nechali nás s nimi vařit a ještě nám domů dali recepty.
PECKA !
... a jak zde napsal Jirka Štekl ... "poskytli dostatek informací pro to, aby mě už mohla limitovat pouze moje píle a technika".
Pánové děkuji !!!

Já se vrátím a se mnou přijde ... mnoho dalších takových.
21.1.2014, 23:08Jiří ŠteklAhoj, teď si zrovna pročítám ty vaše lejstra z WS zimní Jeseníky a musím vám ještě jednou poděkovat za výborné zpracování, které mi moc pomáhá při mých pokusech skládání panoramatických fotografiích. Samozřejmně kvalitu oceňuji i v ostatních aspektech Workshopu, a to zejména v komplexním profesionálním přístupu jak v terénu tak i při teoretické přípravě. V podstatě dle mého názoru jste mě osobně poskytli dostatek informací pro to, aby mě už mohla limitovat pouze moje píle a technika. Ještě jednou moc děkuji a ať vám to fotí. Jirka.
5.11.2013, 20:49Karel Horáčekpro Ivo Odehnal: Vedle zpětné vazby bych chtěl především poděkovat za netradiční odezvu, která se nese v duchu objevu osobního přínosu panoramatické (skládané) fotografie pro jejího autora. Především v celkovém procesu jejího vzniku, a to od výběru motivu, přes plánování a realizaci až po následné zpracování. To vše člověku otevírá nové obzory, jak se "hlouběji" stát její součástí. Autor ovlivňuje fotografii a fotografie zpětně autora. Všiml sis, jak může "oneshot" být plytký. Našel si klíč k vzájemné interakci. Objevil jsi, jak se intenzívněji posunout dál v širokém smyslu slova. To je pro NÁS od VÁS snad největší odměnou.
5.11.2013, 15:27Ivo OdehnalJako účastník workshopu Jeseníky, mohu zájemcům vřele doporučit. Vyplatí se v oblasti panoramatické fotografie vzdělávat. Pochopíte výhody jako kompoziční volnost, vysoké rozlišení pro velkoformátové výtisky, lepší zobrazení detailů. Já však nejvíce oceňuji, že mne tato metoda přinutí strávit s fotografií mnohonásobně více času a přemýšlet o ní. Užijete si vlastního fotografování a tvůrčího procesu, který vás obohatí. Běžná momentka je ve většině případů hotová do jedné vteřiny. Panoramatická fotografie je však plánovaná a bude pro vás mít větší osobní hodnotu.
Ivo
31.10.2013, 19:57Milan SedláčekAhoj, pěkné foto z WS v Jeseníkách, včetně komentáře. Nebudu opakovat předchozí příspěvky. Hodnotil bych následně. I přes noční vichřici na Petrových kamenech a obrovský (pro mě) deficit spánku, mě ani na chvíli nenapadlo, že bych měl být někde jinde. Zdravím Milan.
20.10.2013, 20:06Petr BártaRád se přidávám k pochvale Honzy a Martiny. Také jsem se kurzu v Krkonoších zúčastnil. Kurzu nemohu nic vytknout (pouze počasí je potřeba trochu dopilovat:-)) a mohu jej vřele doporučit. Kurz byl nejenom velmi poučný ale i zábavný. Byl to opravdu příjemně strávený víkend. Pokud má někdo zájem o velkoformátovou fotografii nebo focení hvězd, myslím, že tento kurz jej určitě nezklame. zdravim Petr
19.10.2013, 0:09Karel Horáčekpro účastníky workshopů: Moc děkuji všem za vyjádřená slova spokojenosti a jsem rád, že ws byl pro Vás přínosem, posunul Vás kupředu a byli jste celkově spokojení.
18.10.2013, 23:46Honza JirousAhoj Karle, nejprve se chci omluvit, že jsem se k těmto pár řádkům nedostal už před měsícem. Jako účastník víkendového WS Broumov bych tímto chtěl poděkovat tobě a Honzovi za perfektně připravenou akci. Velkou předností bylo, že veškeré informace, které jste nás učili, byly zpracované i v písemné formě. Z WS jsem si odnesl plno užitečných a upřímných rad, které se dnes jen těžko hledají. Také jsem se pobavil nad tím, jak většině spadla brada, když zjistili, že si sebou neberete ani foťáky a taky to mělo své opodstatnění. Věnovali jste se nám na 100%, což se nedá říci o jiných WS, které by se mohly jmenovat společné fotografické výlety a ne fotografické WS.Taky je třeba brát v úvahu, že dobrý fotograf ještě nemusí být dobrý učitel a naopak, ale to u vás samozřejmě neplatí. Na závěr,když tento WS shrnu, tak mě posunul o pěkný kus cesty dopředu a za to vám oběma ještě jednou děkuji.
Ahoj Honza
17.10.2013, 9:04Martina ŘehořováRáda bych taky dodatečně poděkovala Karlovi a Honzovi za krásný víkend na krkonošském workshopu. Množství nových informací bylo přímo ohromující, ocenila jsem pečlivou přípravu, předtištěné materiály, ukázky technických vychytávek, výbornou atmosféru i vynikající kuchyni na Výrovce. Už teď můžu říct, že postupy, se kterými jste mě seznámili, využiju určitě i v jiné než jen krajinářské fotografii. Budu se těšit, že mi to třeba zase někdy vyjde a přijedu na některý z Vašich dalších workshopů. Zdravím. Martina
16.10.2013, 21:14Jan FrantaVážení přátelé fotografie,

tento víkend (11-13.10) jsem se zúčastnil workshopu v Krkonoších, kde jedním z lektorů byl Honza Šmíd a druhým jeho kamarád Karel Horáček.

Chtěl bych oběma pánům velice poděkovat a vyjádřit uznání za perfektní organizaci, přátelský přístup a v neposlední řadě za předané znalosti, které by člověk jen těžko hledal někde jinde.

A navíc pokud si nějaký podobný workshop jako ten v Krkonoších vyberete, tak poznáte, co znamená slušnost a profesionalita. Obě tyto vlastnosti jsou Honzovi i Karlovi vlastní.

Děkuji moc !
strana: 1 2      (počet příspěvků: 54)
(c) 2007- 2024 Karel Horáček