Karel Horáček  LHLEDAT L  
Návštěvní kniha
Jméno / přezdívka / email:
Příspěvek:
strana: 1 2 3 4 5      (počet příspěvků: 216)                ZDE: OHLASY ÚČASTNÍKŮ PROBĚHLÝCH WORKSHOPŮ !!!
DatumJménoPříspěvek
29.1.2014, 18:54hajes.orgDivim se, ze ztracite cas skladanim nekolika snimku z 35mm sensoru kdyz jsou jednodusi a nekolikanasobne levnejsi reseni.
28.1.2014, 17:02Dagmara.FKrásné fotky..
20.1.2014, 21:03MIlan FKarle - moc hezká série a nová opět suprově začíná - moc se těším na další - jo - a koukám na ty řádky, takže ti přeju i pevné nervy. Napsal jsem pár řádek a pak je zase smazal, protože ty si jistě poradíš - jen bych dodal asi toto - toho času co mi Karel věnoval, a to mě vůbec osobně nezná a nic za svůj čas nechtěl (a nebylo ho vůbec málo), to nemůže být špatný člověk - naopak - myslím, že Karel je až moc velký dobrák.
19.1.2014, 9:49Petr TomešMám rád takové ty rozsáhlejší panenské krajiny a údolí pod Kleiner Winterbergem takové je. Je sice často fotografované, ale co naplat, působí to tam jako někde v divočině. V nové galerii je pěkně ztvárněno za různých podmínek a fotky jsou s bravurou zpracované.
5.1.2014, 18:52Karel Horáčekpro Tom: Děkuji. :-) Zdání klame, pás je spíše na objektivu, neboť je nasazen za (!!) výřezy clony. Samotný pás je cca 4 cm široký. V zásadě jde o ohřev konce objektivu nežli vzduchu před ním. Ostatně vzduch se efektivněji ohřívá od pevných těles, která obklopuje, nežli cestou radiační, jejíž efektivita je při nízkých teplotách mizivá a je vhodná maximálně pro ohřev tvarově složitých předmětů. P.S.: nočních bude přibývat, mám jich neurékom v šuplíku. :-)
5.1.2014, 16:53TomDobry den, nadherne fotografie, nocni zvlast. Docela me zajima, zda hrejivy limec upinate na slunecni clonu, jak ho mate na snimku v sekci technika, nebo primo na objektiv. Ucelem je zvysit teplotu samotne predni cocky, nebo spis ohrat vzduch tesne pred objektivem? Dekuji. Vasi praci tleskam. Tom
26.12.2013, 14:41Karel Horáčekpro jirka: Bylo by podobné, kdybyste do knihy LK napsal, jestli mu není trapné vystavovat „kopie“ Karla Horáčka, že s tou tonálně odsazenou Bílou loukou a Stříbrným návrším je to až do očí bijící.‘ Víte, tuto fotku bych nazval takovým „joint venture“. Krom faktu, že jsem Sněžku vyfotil o cca 40 sekund dříve a že jsem na ni samotného LK dokonce upozornil, tak JEHO „finální“ verze obsahovala pláně slité v jeden „cumel“, což činilo obraz podstatně plošší. Po mé připomínce LK svoji verzi (kterou mám samozřejmě dochovanou) opravil a poté vystavil. A že jsou obě naše fotky bez budov? Ve svém portfoliu mám několik fotek Sněžky (i zatím nepublikovaných), kde budovy jsou. Ty z ní totiž dělají „tu“ Sněžku. Ovšem u této nádherně vyobrazené Sněžky je pravdou, že by budovy byly oku příjemné asi jako „šrapnel v prdeli“. Zde totiž nejde o skutečnost, že je to Sněžka. Stejný výtvarný účel by splnil jakýkoli jiný kopec. Myslím, že zde není kopie ani originálu. Více k tomuto tématu píšu zde.
25.12.2013, 21:03jirkaNení Vám trapné vystavovat "kopie" Ladislava Kamaráda. S tou Sněžkou bez budov je to až do očí bijící.
21.12.2013, 10:31Petr KDekuji za clanek "ATMOSFÉRICKÝ SEEING". Netusil jsem, ze seeing muze mit az takovy vliv na vyslednou kvalitu fotek a zpetne se timto verejne omlouvam sve 70-200-vce za nektere vyroky ohledne kvality skla uvnitr. :)
21.12.2013, 9:37Petr TomešPekelný Kotel potvrzuje tvou tézi že jen o atraktivitě místa to není, fotka je zajímavá námrazou, světlem a pěknou kompozicí. Ty Tatry a Alpy jsem spíš myslel v souvislosti s noční fotkou a s filozofií rozmanitého cestování. Fotky z vyhlídek pod Kl. Winterbergem (16.9) jsou zase příkladem toho že dokážeš vytěžit i z ne úplně příznivých podmínek více než jiný.
17.11.2013, 15:01Karel Horáčekpro Aleš: Díky Aleši. Ano, deštník pomáhá hodně. Pokud to jde kompozičně, tak fotit níže u země případně najít místo částečně v závětří. Pokud to nelze, tak se mi osvědčilo stativ zatížit sám sebou (cca minuty a naširoko). Tam je ale podmínkou mít stativ dobře kotvený v zemi (pomocí bodců) a penetrovat všechen měkký materiál nad ní. Zavěšení zátěže mi nepřijde praktické. Není spojena se zemí, začne se houpat a výsledek je ještě horší. Při větru je i u dobře stabilizované soustavy rozpohybovaná scéna, čili fotky v panoramatu je potom zapotřebí "sešívat" ručně maskováním.
17.11.2013, 14:49AlešZdravím,
moc hezká práce...
Měl bych technický dotaz. Jak řešíte fotografování za silného větru při dlouhých expozičních časech? Používám deštník jako větrolam, ale ne vždy je to reálné (dle směru větru) a občas se mi stane, že i přesto je některý snímek neostrý a pak jde do koše celé panorama.
Pomůže něco zavěsit na stativ? Nebo nějak vyplnit duté nohy stativu, příp. čím?
Děkuji a přeji nadále atraktivní fotografické podmínky.
Aleš
5.11.2013, 20:49Karel Horáčekpro Ivo Odehnal: Vedle zpětné vazby bych chtěl především poděkovat za netradiční odezvu, která se nese v duchu objevu osobního přínosu panoramatické (skládané) fotografie pro jejího autora. Především v celkovém procesu jejího vzniku, a to od výběru motivu, přes plánování a realizaci až po následné zpracování. To vše člověku otevírá nové obzory, jak se "hlouběji" stát její součástí. Autor ovlivňuje fotografii a fotografie zpětně autora. Všiml sis, jak může "oneshot" být plytký. Našel si klíč k vzájemné interakci. Objevil jsi, jak se intenzívněji posunout dál v širokém smyslu slova. To je pro NÁS od VÁS snad největší odměnou.
5.11.2013, 15:27Ivo OdehnalJako účastník workshopu, mohu zájemcům vřele doporučit. Vyplatí se v oblasti panoramatické fotografie vzdělávat. Pochopíte výhody jako kompoziční volnost, vysoké rozlišení pro velkoformátové výtisky, lepší zobrazení detailů. Já však nejvíce oceňuji, že mne tato metoda přinutí strávit s fotografií mnohonásobně více času a přemýšlet o ní. Užijete si vlastního fotografování a tvůrčího procesu, který vás obohatí. Běžná momentka je ve většině případů hotová do jedné vteřiny. Panoramatická fotografie je však plánovaná a bude pro vás mít větší osobní hodnotu.
Ivo
19.10.2013, 0:09Karel Horáčekpro účastníky workshopů: Moc děkuji všem za vyjádřená slova spokojenosti a jsem rád, že ws byl pro Vás přínosem, posunul Vás kupředu a byli jste celkově spokojení.
18.10.2013, 23:46Honza JirousAhoj Karle, nejprve se chci omluvit, že jsem se k těmto pár řádkům nedostal už před měsícem. Jako účastník víkendového WS Broumov bych tímto chtěl poděkovat tobě a Honzovi za perfektně připravenou akci. Velkou předností bylo, že veškeré informace, které jste nás učili, byli zpracované i v písemné formě. Z WS jsem si odnesl plno užitečných a upřímných rad, které se dnes jen těžko hledají. Také jsem se pobavil nad tím,jak většíně spadla brada,když zjistili, že si sebou neberete ani foťáky a taky to mělo své opodstatnění.Věnovali jste se nám na 100%,což se nedá říci o jiných WS,které by se mohly jmenovat společné fotografické výlety a ne fotografické WS.Taky je třeba brát v úvahu, že dobrý fotograf ještě nemusí být dobrý učitel a naopak,ale to u vás samozřejmě neplatí. Na závěr,když tento WS shrnu, tak mě posunul o pěkný kus cesty dopředu a za to vám oběma ještě jednou děkuji.
Ahoj Honza
17.10.2013, 9:04Martina ŘehořováRáda bych taky dodatečně poděkovala Karlovi a Honzovi za krásný víkend na krkonošském workshopu. Množství nových informací bylo přímo ohromující, ocenila jsem pečlivou přípravu, předtištěné materiály, ukázky technických vychytávek, výbornou atmosféru i vynikající kuchyni na Výrovce. Už teď můžu říct, že postupy, se kterými jste mě seznámili, využiju určitě i v jiné než jen krajinářské fotografii. Budu se těšit, že mi to třeba zase někdy vyjde a přijedu na některý z Vašich dalších workshopů. Zdravím. Martina
16.10.2013, 21:14Jan FrantaVážení přátelé fotografie,

tento víkend (11-13.10) jsem se zúčastnil workshopu v Krkonoších, kde jedním z lektorů byl Honza Šmíd a druhým jeho kamarád Karel Horáček.

Chtěl bych oběma pánům velice poděkovat a vyjádřit uznání za perfektní organizaci, přátelský přístup a v neposlední řadě za předané znalosti, které by člověk jen těžko hledal někde jinde.

A navíc pokud si nějaký podobný workshop jako ten v Krkonoších vyberete, tak poznáte, co znamená slušnost a profesionalita. Obě tyto vlastnosti jsou Honzovi i Karlovi vlastní.

Děkuji moc !
5.10.2013, 12:20Vilém HrdličkaAhoj Kájo, shlédl jsem Tůj cyklus fotografií s jarní tématikou a musím jej pochválit. Moc se mně líbí. Snad nejvíce "Louky a lesy nad Labem a Temný pozorovatel vesmíru". Celkově krásná práce. Měj se pěkně a dobré světlo. Vilda.
5.10.2013, 10:16Petr TomešU nové gelerie "Jarní toulky 2012" se mi líbí že se nejedná o tolik provařená místa a celkově působí příjemně, nepodbízivě. Bylo fajn sledovat jak v ní jednotlivé fotky přibývají. První Kohoutek se mi líbí o trochu víc jak druhý. Netradiční záběr řepky i máku. Temný pozorovatel vesmíru- pěkně zvládnutý technický oříšek.
24.9.2013, 15:18Karel HoráčekPro Pavel Ouběch: Ahoj Pavle, díky za příjemnou odezvu. Co se týče slíbené prezentace, nezůstaneme určitě nic dlužni, už jen proto, že prezentaci musíme mít na další ws. Po návratu z Broumova mě čekal pěkný mazec, a to hned na několika frontách, kde ještě ani neustal. Za poslední 2 týdny jsem měl zapnutý pc asi 4x na pár minut, abych vyřídil maily a bič pryč a naspal jsem tak max. 60 hodin. Tak neboj, prezentace bude. I když zdůrazňuji pro případné nezasvěcené čitatele, že prezentace byla "nepovinná". Je jaksi nad plán z "dobré vůle", kdy jsme se zabývali věcmi na přání mimo připravený a inzerovaný program. ;-) Ale jak jsem řekl, bude, jen prosím trochu trpělivosti. Díky. KH.
24.9.2013, 14:08Pavel OuběchAhoj Karle, stejně jako Honzovi - původně jsem chtěl něco napsat, až dojde slíbený mail s prezentací, ale to je ještě nejspíš na dlouho.
Workshop byl z mého pohledu (až na ten dlužný mail) perfektní. Velice solidní a poctivá práce. Naprostá otevřenost a férovost jednání, snaha předat maximum know-how - a nejen snaha, ale i realita.
Pro mne hodně důležitá filosofie způsobu focení i použití techniky velkoformátových fotek i fotek hvězd.
Dík.
23.9.2013, 9:40Karel HoráčekPro Medové Kari: Děkuji. Ohledně letošního ročníku Roštejna Vás zklamu. Nefotil. To bylo jen jednou a jako komerční záležitost. S pozdravem KH.
19.9.2013, 9:09Medové KariDobrý den,
Chtěla bych vám pochválit vaše fotky a zeptat se zda-li jste nefotil také letošní Jazz na Roštějně?
15.9.2013, 22:27Martin KuliňákAhoj,
rád by som tiež poďakoval chlapcom Horáček a Šmíd za nápad vytvoriť fotografický WS.

Workshop prebiehal nad moje očakávania. Neočákaval som až takú odozvu keď som pri fotení zaznamenal nejaký problém. Boli vždy po ruke a hlavne sledovali čo sa odohrávana na našich foto-displejoch. Chcem tým povedať že sledovali a monitorovali to čo nám prezentovali a ako sme to implentovali na svoje aparáty.
Pri fotením a prezentácií ich skúsenosti mi vobec neprišlo žeby niečo pred nami skrývali. Naopak ich takzvané KNOW-HOW ktoré možte zaznamenať pod ich fotkami bolo vždy vysvetlené a pokial niekto niečomu nerozumel ako Ja - znovu vysvetľovali. Na záver by som povedal +/-

+ plus
po príjazdu suprové privítanie, zoznámenie, prezentácia, vysvetlenie plánu fotenia a dokonca mali pripravené aj koláče :-)

ako bolo zmienené malí počet účastnikov = viac sa venovali Vám

pri prezentácií mali natisknuté materiáli ktoré nám rozdávali

príjemný ľudia - nikto sa nanič nehral - odozva od lektorov bezchybná

cena WS, cena vybraného penziónu

- mínus
nabitý program čo malo za následok sníženie odpočinku

tento mínus musím komentovať že program bol fakt nabitý a na spánok dosť času nebolo ale to bude dosť individuálna reakcia. Na druhu stranu tam nejdete odpočívať.
10.9.2013, 19:46workshopchtěl bych ještě jednou poděkovat za veškerou péči na workshopu. Byl jsem velmi spokojený. Program byl nabitý, pečlivě sestavený, výborně odvedený. Individuální péče byla daleko nad mojí uroveň. Zná někdo z jiných ws situaci kdy jste na lokalitě, potřebujete pomoc a váš lektor fotí a může se vám věnovat po slunce východu/západu? No nejprve jsem se divil že duo Horáček-Šmíd chodili zásadně na lehko-bez foťáků- ale když jsem si nevěděl rady, tak stačilo mrknout a měl jsem pomoc za zády. Velmi oceňuji že mnohokrát jsem měl dojem, že mám s sebou osobního konzultanta, takže jsem se mohl soustředit na práci a nikoliv na řešení překážek. Uroveň podkladů je za mě výborná, sylabusy jsou v podstatě podrobným návodem jak na věc. K.V
zde reportáž
4.9.2013, 19:35Milan FMoc pěkné poslední přidané Karle a nejen ty,to je jasné.Víc nemá cenu říkat - vdyť maj lidi oči.To jen abys věděl že žiju,když tě teď každý týden s něčím neotravuju :).Měj se a ať se dál daří
28.8.2013, 20:05VašekJednoho dne bych si přál dělat alespoň z poloviny krásné snímky jako ty Vaše. Je to neskutečné, co vše jde vytvořit. Především noční fotky jsou naprosto dokonalé. Smekám a přeji hodně zdarů při další tvorbě.
17.7.2013, 21:55CrimsonTo svítání ze Zirkelsteinu se povedlo, pěkné..
24.6.2013, 11:40Petr TomešV galerii " Mrazivo v Modrém sedle 2012" se mi nejvíc líbí "Vánice v Modrém sedle" ta je opravdu moc pěkná, pak bych vypíchnul " Stříbrné a Čertovo návrší" Ty čtvercové formáty mají své.
20.6.2013, 18:19Radka TOpět nádherné fotky, které jsou tentokrát vítaným osvěžením v neskutečně horkých dnech.
29.5.2013, 8:19Čolakovová EvaKrásná fota. Kdo neviděl neuvěří, že je to v přírodě takhle zařízené a nádherné. Bravo. Pracuj dál.
29.5.2013, 8:07Martina ŘehořováNemohl bys taky někdy něco nafotit blbě, aby bylo co kritizovat a abych nemusela pořád dokolečka psát, že je to krásný? Ty větrníky a nebeské industrie jsou naprosto exkluzivní. Už se těším na ten workshop. :-)
26.5.2013, 12:51Vilém HrdličkaSkvělé téma. Rád jsem si články pročetl. Fotografie jsou nádherné. Doporučil jsem návštěvu Tvé fotogalerie mým přátelům. Dobré světlo a hodně inspirace v budoucnu.
25.5.2013, 21:23Jaroslav Klinský (JardaK)Karlem tvůj článek na Fotorádci mne inspiroval k návštěvě tvých fotek zde na galerii. Máš je skvostné, jsou samozřejmě naplněné i úsilím za jejich dosažením. Jak jsi psal o podmínkách focení Sněžky - takl nevím, jestli bych se k tomu odhodlal, je pravda, že jsem i o něco starší než ty. Takže smekám klobouk. Vytrvej dál - přeji ti hodně pěkných fotek.
21.5.2013, 10:36Děda BřeťaJe to skvělá práce. Pomalu by jsi se už měl připravovat na návštěvu Měsíce jak fyzicky, psychicky i finančně. Podle toho článku máš naději, že by jsi to mohl i přežít a šťastně se vrátit na Zemi pokud se dál budeš zdokonalovat.
19.5.2013, 10:31Petr TomešNo, ten článek o Měsíci a seeingu je velmi pěkně sepsaný, téma je to neomýlané a proto přínosné. Zajímalo by mě jestli je vůbec problem seeingu a překlenutí se přes něj popsán v nějaké běžně prodávané knize. Řekl bych že právě seeing je fenomén o kterém mnozí fotografové nemají ani páru nebo jeho význam podceňují, neuvědomují si jej. Měsíc a zbytek vesmíru je fascinující a i když snímky pořízené z družice mají lepší technickou kvalitu, tak si myslím že právě snímek Měsíce spolu s části pozemského povrchu činí fajn vazbu která se z družice vyfotit nedá. I když se mi teda líbí ta verze samotného Měsíce s hvězdama (800mm) i u Tvého záběru je fejn když se dá dobře definovat jen pár kilometrů velký kráter. To video seeing výborně znázorňuje. Určitě článek bude užitečný i pro fotografy divokých zvířat s teleobjektivem.
26.4.2013, 17:19MilanMoc pěkná ta nová začínající sérka Karle - asi ani není co dodat, snad jen, že jsou to další moc krásné snímky :). Chválit - to už nemá žádnou cenu (to můžou tak mě amatéra) - kdo má oči tak vidí sám, co je to tu za kvalitu.
21.4.2013, 17:30Helena L.Určitě se sem budu vracet často... Nádherné záběry, skvělé komentáře
9.4.2013, 12:08Petr TomešÁáá, další fotečka, Brslen, to bych zrovna latinsky taky věděl. Je u toho vidět promyšlená kompozice tak, aby nebylo nic v krajích nešetrně ufiknuté.
23.3.2013, 13:17Míra http://miramacek.cz/Ahoj, prošel jsem si galerie a je to paráda, krásné pokoukání, jen tak dál. Přeji dobré světlo i nadále ...
7.3.2013, 9:14DavidBzatím jsem pouze nakoukl, ale dovoluji si Váš web zařadit do záložek, abych se mohl vrátit.
5.3.2013, 21:15Martina Bernardová (martina.bernardova@gmail.com)Dobrý večer, naprosto skvělé fotky, sedám si na zadek :) a k tomu skvělé komentáře a veškeré informace. Díky, díky, díky, budu sem brouzdat často. Náhodou jsem narazila na koment k času strávenému s LK a je mi z toho smutno. Nic si z toho nedělejte, život jde dál, rozhodl jste se správně - jít a fotit vlastní cestou. Jsem z Vašich fotek nadšená, ze všech. Tak hodně nápadů a fajné světlo, ať máme na co koukat!!! Martina :)
5.3.2013, 11:26MarkotiStrávil jsem na této webové stránce spoustu času. Pěkné!
2.3.2013, 18:48Karel Horáčekpro Martin: Děkuji Vám. Musím říct, že nejste prvý, kdo se vyjádřil podobně, ale rozhodně jste prvý, kdo to udělal veřejně! Cením si toho.
Můj formát má jednak MENŠÍ rozlišení a toho dne byla zoufalá viditelnost. Také nechodím cestou umělého dobarvování stromů, což v tomto případně jednak podtrhlo mlžný ráz krajiny, ale také jistou zastřenost detailů.
2.3.2013, 10:40MartinDobrý den pane Horáček, velice gratulju k vašemu velkému panoramatu Úsvit z kernzone Kleiner Winterbergu. Ihned se mi v paměti vybavily obě špičková velká panormata Ladislava Kamaráda. Objektivně za sebe mohu říct, že i přesto, že LK má více detailů při plném přiblížení, působí na mě vaše fotografie lépe a s větší hlobkou prostoru. Dobrá práce.
strana: 1 2 3 4 5      (počet příspěvků: 216)
(c) 2007- 2024 Karel Horáček